گوناگون

«سه گانه استبداد» از منظر بولتون

جان بولتون مشاور امنیت ملی دولت آمریکا در جریان یک سخنرانی در میامی آمریکا با اعلام تحریم‌های جدیدی علیه ونزوئلا و کوبا گفت: کوبا، ونزوئلا و نیکاراگوئه «سه‌گانه استبداد» هستند.

جان بولتون مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهوری آمریکا تحریم‌هایی را علیه ونزوئلا و کوبا از جمله ممنوع شدن مشارکت آمریکایی‌ها در تجارت طلای ونزوئلا اعلام کرده و در سخنرانی خود از روی کار آمدن ژایر بولسونارو رئیس‌جمهور جدید برزیل استقبال کرده و از کوبا، ونزوئلا و نیکاراگوئه به‌عنوان سه‌گانه استبداد یاد کرد. بولتون در این سخنان، روسای‌جمهور برزیل و کلمبیا را دوستان آمریکا نامید.
او گفت: انتخاب رهبران همفکر با ما در کشورهای مهم نظیر ایوان دوکه در کلمبیا و همچنین ژایر بولسونارو در برزیل نشانه‌هایی مثبت برای آینده منطقه بوده و حاکی از تعهد فزاینده منطقه‌ای به اصول بازار آزاد و حاکمیت پاسخگو، شفاف و باز هستند. بولتون ادامه داد: در این دولت ما دیگر خوشایند دیکتاتورها و مستبدان نزدیک سواحل ما در این نیمکره کاری انجام نخواهیم داد. ما دیگر به جوخه‌های اعدام شکنجه‌گرها و قاتلان پاداش نخواهیم داد. سه‌گانه استبداد در این نیمکره یعنی کوبا، ونزوئلا و نیکاراگوئه سرانجام با سدی روبه‌رو شده است. بولتون این سخنرانی را در ایالت فلوریدا جایی که به‌صورت سنتی میزبان جمعیت زیادی از آمریکایی‌های کوبایی‌تبار و دیگر کشورهای آمریکای لاتین بوده انجام داد.
دنیای اقتصاد

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا