گوناگون

اینا همش نواره!

تنها حکومتی که آمریکا نقش اصلی را در تصمیم‌هایش دارد حکومت ایران است. چون گذشته و آینده کشور را چنان به دشمنی با او گره زدیم که کوچکترین حرکتش بر همه تصمیم‌ها و سیاست‌های ما تاثیر می‌گذارد؛ برخلاف حکومت‌های عاقل که ترازوی تصمیم‌شان «منافع ملی» است نه دوستی و دشمنی با این و…

خامنه ای، امروز در دیدار با دانش‌آموزان گفته: «امروز تنها کشوری که ⁧ آمریکا ⁩ کوچکترین نقشی در تصمیمات آن ندارد، جمهوری اسلامی است».

اتفاقا تنها حکومتی که آمریکا نقش اصلی را در تصمیم‌هایش دارد حکومت ایران است. چون گذشته و آینده کشور را چنان به دشمنی با او گره زدیم که کوچکترین حرکتش بر همه تصمیم‌ها و سیاست‌های ما تاثیر می‌گذارد؛ برخلاف حکومت‌های عاقل که ترازوی تصمیم‌شان «منافع ملی» است نه دوستی و دشمنی با این و آن!

به همین علت هم «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند» چون به محض اینکه بخواهد غلطی بکند خودمان در دشمنی با او آنقدر غلط می‌کنیم و تصمیم‌های غلط می‌گیریم که نیازی به زحمت آمریکا نیست.

از قضا دیروز ‏⁧ علم‌الهدی در خطبه نمازجمعه مشهد گفته بود: «آمریکا در اجرایی کردن تحریم‌های دور دوم هم شکست می‌خورد اما ممکن است شوک به اقتصاد کشور وارد شود». وقتی هدف‌مان «شکست آمریکا» باشد دیگر «شوک به اقتصاد» چه اهمیتی دارد؟ اصلا به قول آن بزرگوار، مگر ما برای اقتصاد انقلاب کردیم؟ شوک به اقتصاد که سهل است، ویرانیِ اقتصاد و خالی‌تر شدن سفره‌ی مردم هم فدای سرِ «مرگ بر آمریکا». کسی هم که قرار نیست تعیین‌کننده‌ی «سیاست‌های کلی نظام» را بازخواست کند.

در همین دیدار امروز، نمایندگان دانش‌آموزانِ کشور هم صحبت کردند و خیلی اتفاقی همه با رهبری هم‌نظر بودند! آن اعتراض‌ها و صداهای متفاوت هم که در کشور می‌شنویم «همه نواره». به قول رهبری «مردم همین‌ها هستند که در راه‌پیمایی‌ها شرکت می‌کنند» گویا بقیه از سیاره‌ای دیگر آمده‌اند و با زبانی حرف می‌زنند که حکومت آن زبان را بلد نیست.

محمد جواد اکبرین

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا