گوناگون

نما یش سیزدهم آبان ؛ حکایت بن بست اسلام سیاسی

محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران:اگر آمریکایی‌ها در لانه جاسوسی باقی می‌ماندند بدون تردید انقلاب ما چهل ساله نمی‌شد!

فرمانده سپاه در مراسم ١٣ آبان: اگر آمریکایی‌ها در سفارتخانه خود باقی می‌ماندند، عمر انقلاب درهمان دهه اول تمام می‌شد.به مناسبت سالگرد شروع گروگان‌گیری در سفارت آمریکا در تهران که “روز ملی مبارزه با استکبارستیزی” نام گرفته است، امروز یکشنبه ١٣ آبان/ ۴ نوامبر، هزاران نفر در برابر ساختمان پیشین سفارت آمریکا در خیابان طالقانی (تخت‌جمشید سابق) تهران تظاهرات کردند و شعارهای تندی علیه آمریکا سر دادند. این تظاهرات در حالی برگزار می شود که از فردا دوشنبه، دور دوم تحریم‌های آمریکا که بخش‌های انرژی و مالی ایران را هدف قرار داده است اجرایی می‌شود. محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، طی سخنانی در مراسم ١٣ آبان در تهران گفت که اگر آمریکایی‌ها در سفارتخانه خود که وی آنرا لانه جاسوسی نامید باقی می‌ماندند، انقلاب اسلامی بدون تردید عمر ۴٠ ساله نمی‌کرد و در همان دهه اول انقلاب، عمر انقلاب تمام می‌شد.

خبرگزاری‌های داخلی گزارش می‌دهند که این مراسم با حضور اقشار مختلف مردم از جمله دانش‌آموزان و دانشجویان و جمعی از مسئولان، در مقابل سفارت پیشین آمریکا در تهران که ١٣ آبان سال ۵٨ توسط دانشجویان موسوم به خط امامی تسخیر شد، برگزار شد. شعار راهپیمایی امسال علاوه بر “مرگ بر آمریکا”،‌ شعار “هیهات مناالذله” (وای بر تحمل ذلت و خواری) بود.

در مراسم راهپیمایی ١٣ آبان در تهران، ماکت‌هایی از موشک “ذوالفقار” به نمایش درآمد؛ همچنین پرچم‌های بزرگی که بر روی آن “یاحسین” و “هیهات من‌الذله” نوشته شده بود، در دست شرکت‌کنندگان در این مراسم بود.
رسانه‌های داخلی، از تعداد شرکت کنندگان گزارشی نداده‌اند؛ خبرگزاری‌های خارجی از جمله خبرگزاری فرانسه، تعداد شرکت کنندگان در مراسم راهپیمایی ١٣ آبان را هزاران نفر گزارش کرده است.

در پایان مراسم ١٣ آبان، امروز قطعنامه‌ای در مقابل ساختمان پیشین سفارت آمریکا در خیابان طالقانی خوانده شد؛ این قطعنامه آمریکا را بزرگ ترین مستبکر جهان معرفی می کند و بر لزوم مبارزه با استکبار و آمریکا تأکید می‌کند.
سایت رادیو بین المللی فرانسه -ار.اف.ای

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا