گوناگون

نوسازی سیستم موشکی ارتش آلمان

دولت آمریکا با استفاده از موشک پاتریوت موسوم به PAC-۳ MSE در نسل جدید سیستم موشکی آلمان موافقت کرد.

دولت آمریکا با استفاده از موشک پاتریوت موسوم به PAC-۳ MSE در نسل جدید سیستم دفاع موشکی آلمان موافقت کرده که گامی کلیدی در جهت تکمیل توافق فروش تسلیحاتی چند میلیارد دلاری به تاخیر افتاده میان دو کشور محسوب می‌شود.
دو منبع مطلع اعلام کردند که تصمیم برای یکپارچه‌سازی در پی‌ مذاکرات بلندپایه میان اورسولا فون درلاین، وزیر دفاع آلمان و جیمز متیس، همتای آمریکایی‌اش در تابستان سال‌جاری میلادی گرفته شده است.

آلمان سیستم دفاع هوایی MEADS ساخته لاکهید مارتین و شرکت موشک‌سازی اروپایی MBDA را به‌جای سیستم پاتریوت در ۲۰۱۵ انتخاب کرد اما چند سال طول کشید تا به سمت سیستم دفاعی جدیدی به نام TLVS سوق پیدا کند. سرهنگ مایک اندروز، از نیروی هوایی آمریکا تایید کرد که استفاده از موشک MSE برای استفاده در برنامه دفاعی آلمان تایید شده است اما جزئیات بیشتری از آن اعلام نکرد. یک منبع مطلع که خواست نامش فاش نشود، گفت: این یک گام مهم رو به جلوست. بن‌بست موجود حل‌وفصل شده است.

لاکهید مارتین و MBDA جزئیاتی در این باره ارائه نکردند اما گفته‌اند که از بابت پیشرفت این برنامه رضایت دارند. یکی از سخنگوهای وزارت دفاع آلمان نیز به ذکر جزئیات نپرداخته اما گفته است که هم آمریکا و هم آلمان به امضای توافقی در این باره پایبند هستند. وی ادامه داد: این یک فرصت جدید است. هر دو طرف کاملا به نهایی شدن برنامه سیستم دفاع موشکی پایبندند. وزارت دفاع آلمان در اوت از لاکهید مارتین و MBDA خواسته بود تا بهترین و نهایی‌ترین پیشنهاد را ارائه کنند اما این مساله به تایید دولت آمریکا برای یکپارچه‌سازی سیستم دفاع موشکی PAC-۳ MSE نیاز داشت.

سیستم MEADS با ۴ میلیارد دلار تامین مالی از آلمان، ایتالیا و آمریکا ساخته شد اگرچه ارتش آمریکا در نهایت حضورش در این برنامه را خاتمه داد. آلمان امیدوار است که قراردادی را برای TLVS در ۲۰۱۹ امضا کند و سیستم مذکور را در ۲۰۲۵ اجرایی کند. مدیران MBDA و لاکهید مارتین گفته‌اند که پیشرفت در توافق آلمان می‌تواند باعث تمایل سایر کشورها درباره این سیستم شود.
دنیای اقتصاد

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا