گوناگون

محمد جواد ظریف : رهبر جمهوری اسلامی از روند مذاکرات مطلع بوده است

ایالات متحده آمریکا رسماً از صبح دوشنبه ۱۴ آبان/۵ نوامبر تحریم‌هایی را که در سال ۲۰۱۵ و در پی توافق هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی به تعلیق درآمده بود، مجدداً علیه ایران اعمال کرد. همزمان محمد جواد ظریف در سخنانی در مجلس شورای اسلامی در دفاع از برجام گفت رهبر جمهوری اسلامی از روند مذاکرات مطلع بوده است…

به گزارش ایسنا، در جلسه علنی امروز مجلس که به ریاست علی لاریجانی برگزار شد، سوال تعدادی از نمایندگان از محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه در دستور کار قرار گرفت در پاسخ محمد جواد ظریف با بیان این که آمریکا می‌خواست فروش نفت ایران را به صفر برساند، گفت:در مورد حمایت وزارت خارجه از تلاش‌های جمهوری اسلامی برای استرداد اموال بابک زنجانی به کشور، نقش وزارت خارجه نقش حمایتی است ما موظفیم اقدامات دستگاه قضایی را پیگیری کنیم و درخواست‌هایی که دستگاههای مختلف برای تخلفات صورت گرفته داشتند را دنبال کنیم که وزارت خارجه این کار را انجام داده و درخواستی نبوده که پیگیری نکرده باشد. وی در ادامه صحبت هایش تاکید کرد: آمریکا مجبور شد از ادعاهایش در مورد تحریم ایران عقب‌نشینی کند. وزیر امور خارجه در ادامه اظهارکرد: امروز روز شروع یک روند جهانی است من ما با اطلاع می‌گویم که مسلح شدن دلار، روند سراشیبی را طی می‌کند. آمریکایی‌ها با سوء استفاده و زیاده‌روی در استفاده از دلار شروع روندی را کلید زدند که به ضررشان خواهد شد.

پس از توضیحات ظریف و انجام رای گیری از مجموع ۱۹۴ نماینده حاضر در مجلس، ۱۱۲ رای موافق و ۶۶ رای مخالف و ۸ رای ممتنع در نهایت نمایندگان از پاسخ وزیر امور خارجه در زمینه ردیابی اموال بابک زنجانی در خارج از کشور و عدم ارائه گزارش به مجلس در خصوص برجام و امضای توافق محرمانه با نماینده آمریکا قانع شدند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا