گوناگون

درخواست روزنامه جوان از دادستان: محمدرضا خاتمی را علنی محاکمه کنید

در مورد دادگاه های علنی، این دقیقا همان چیزی است که محصورین و بسیاری از فعالان سیاسی می گویند که اگر جرات دارید و می توانید دادگاه های ما را علنی برگزار کنید تا مردم از حقیقت امور باخبر شوند. البته دادگاه علنی و قانونی نه از جنس آنچه که در تابستان ۸۸ [ و یا در دهه ۶۰ قبل از فاجعه ملی، قتل عام زندانیان سیاسی] برگزار گردید، دادگاه‌های تمرین شده [قرون وسطایی]که متهمین زیر فشار بازجویان و شکنجه مجبور به اعترافاتی علیه خود شدند که پس از آن بارها ان را تکذیب کردند. دادگاه هایی با حضور هیات منصفه، دوربین های تلویزیونی و بدون تمرین از قبل و انفرادی و بازجویی، دادگاهی که بارها محصورین از آن سخن گفته…

روزنامه جوان (وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی) نوشت: محمدرضا خاتمی اخیراً در مصاحبه‌ای مدعی است که ۸ میلیون رأی در آن سال جابه‌جا شده است. این سخن در حالی است که اصلاح‌طلبانی همچون صفایی فراهانی، تاج زاده، حجاریان، کواکبیان ،سید محمد خاتمی (غیر علنی) و برخی دیگر بر عدم تقلب تأکید کردند و از قضا هیچ کدام این حرف را در بازجویی نگفته‌اند. اصرار اصلاح‌طلبان بر دوگانه تقلب – پیروزی در ۱۳۸۸ و سازماندهی شبانه و انتخاب رنگ مقدمه طراحی آگاهانه است که نمی‌توان با شتر دیدی ندیدی از آن گذشت و اداره کشور را مجدداً به همین جماعت متنبه نشده داد. بنابراین چه خوب است دادستان همین جمله محمدرضا خاتمی را مبنا قرار دهد و در یک دادگاه علنی (غیرعلنی فاقد ارزش است) اسناد تقلب ۸ میلیونی را از او بخواهد و ضمناً بگوید چرا در این ۹ سال ارائه نکردید تا سران را از حصر آزاد کنید و متقلبان جایگزین آنان شوند؟ این دادگاه از ۲۰ شبکه تلویزیونی کشور زنده پخش شود تا ماهیت‌ شناسی ملت یک بار محک بخورد.

روزنامه جوان نوشت: “محمدرضا خاتمی اخیراً در مصاحبه‌ای مدعی است که ۸ میلیون رأی در آن سال جابه‌جا شده است. این سخن در حالی است که اصلاح‌طلبانی همچون صفایی فراهانی، تاج زاده، حجاریان، کواکبیان ،سید محمد خاتمی (غیر علنی) و برخی دیگر بر عدم تقلب تأکید کردند و از قضا هیچ کدام این حرف را در بازجویی نگفته‌اند. اصرار اصلاح‌طلبان بر دوگانه تقلب – پیروزی در ۱۳۸۸ و سازماندهی شبانه و انتخاب رنگ مقدمه طراحی آگاهانه است که نمی‌توان با شتر دیدی ندیدی از آن گذشت و اداره کشور را مجدداً به همین جماعت متنبه نشده، پررو و پرمدعا داد.
بنابراین چه خوب است دادستان همین جمله محمدرضا خاتمی را مبنا قرار دهد و در یک دادگاه علنی (غیرعلنی فاقد ارزش است) اسناد تقلب ۸ میلیونی را از او بخواهد و ضمناً بگوید چرا در این ۹ سال ارائه نکردید تا سران را از حصر آزاد کنید و متقلبان جایگزین آنان شوند؟ این دادگاه از ۲۰ شبکه تلویزیونی کشور زنده پخش شود تا ماهیت‌شناسی ملت یک بار محک بخورد.”

این نخستین بار نیست که رسانه های وابسته به سپاه و نهادهای امنیتی به دروغ از قول تاج‌زاده، حجاریان و سید محمد خاتمی سخن می گویند، در حالیکه مصطفی تاج‌زاده بارها بر کودتای انتخاباتی تاکید کرده است. از سوی دیگر بارها از عصبانیت محسن صفایی فراهانی در دادگاه‌های فرمایشی در ارتباط با اعترافات تحت فشار بخشی از فعالان گفته شده است و در ارتباط با سید محمد خاتمی نیز سخنرانی های رسمی و غیر رسمی او موجود است.

اما در مورد دادگاه های علنی، این دقیقا همان چیزی است که محصورین و بسیاری از فعالان سیاسی می گویند که اگر جرات دارید و می توانید دادگاه های ما را علنی برگزار کنید تا مردم از حقیقت امور باخبر شوند.

به گزارش کلمه، البته دادگاه علنی و قانونی نه از جنس آنچه که در تابستان ۸۸ برگزار شد، دادگاه‌های تمرین شده که متهمین زیر فشار بازجویان و شکنجه مجبور به اعترافاتی علیه خود شدند که پس از آن بارها ان را تکذیب کردند. دادگاه هایی با حضور هیات منصفه، دوربین های تلویزیونی و بدون تمرین از قبل و انفرادی و بازجویی، دادگاهی که بارها محصورین از آن سخن گفته اند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا