گوناگون

زندگی مردم برای حاکمان ایران اهمیتی نداشته و ندارد

وزیر خارجه آمریکا گفت که ما همواره خواستار فشار حداکثری علیه رژیم ایران بوده ایم. ما این فشار‌ها را ادامه خواهیم داد تا جمهوری اسلامی رفتارش را تغییر دهد. در آینده این تحریم‌ها بیشتر خواهد شد…

مایک پمپئو در گفتگو با بخش فارسی زبان شبکه بی.بی.سی در عین حال گفت که دارو و اقلام پزشکی مشمول تحریم ها نمی شوند اما رژیم ایران باید رفتار خود را تغییر دهد و از تهدید کشورها و تسلیح گروه های تروریستی در منطقه دست بردارد.

وزیر خارجه آمریکا گفت: این تصمیم رهبری حکومت ایران است که مردمش بتوانند غذا بخورند یا پول سفرهای خارجی قاسم سلیمانی را بدهند.

بهای سنگینی که مردم بیهوده برای آمریکاستیزی مشتی ملای ضد ایرانی می‌دهند

صادق زیباکلام، تحلیلگر و استاد علوم سیاسی در ایران در باره تحریمهای جدید آمریکا گفت: این بهای بیهوده​‌ای است که داریم می​‌دهیم. بهایی​ است که ۴۰ سال برای جنگیدن با دشمنی به نام آمریکا که برای خودمان درست کرده‌​ایم، داریم می​پردازیم.

در همین حال بیشتر ایرانیان می گویند زندگی مردم برای مسئولین اهمیتی نداشته و ندارد. دویچه وله آلمان گفت: بیشتر کاربران به نقش فساد و اختلاس اشاره کرده‌اند و معتقدند که تحریم‌ها بر مسئولان که همه منابع مالی و اقتصادی را در دست دارند اثر چندانی نمی‌گذارد و پیامدهای آن متوجه مردم است.

این منبع افزود: با وجود “افتخار” دولت روحانی برای “دور زدن تحریم‌ها” و تمهیداتی مانند صدور نفت با نفتکش‌هایی با رادار خاموش یا شعارهایی با ادعای “افول آمریکا به واقعیت تبدیل شده است…” آنچه بیش از همه افول کرده، سطح معیشت مردم ایران است و آنچه جای افتخار باقی نگذاشته، روند شتابان رشد گرانی و تورم است.

از سوی دیگر وزیر خارجه آمریکا گفت: مردم ایران پس از گذشت تقریبا ۴٠سال بیشترین صدمه را از سو مدیریت و فساد اقتصادی خورده اند.

فیسبوک رسمی وزارت خارجه آمریکا با انتشار کلیپ کوتاهی (فیلم زیر) این پیام را می دهد که رژیم ملایان تنها به دنبال منافع خودش است و منافع ملت ایران را در نظر نمی گیرد.

با آغاز دور جدید تحریم ها علیه رژیم ایران، مقامات حکومتی در تهران در مورد هدف و عواقب آن دروغ می گویند. تحریم ها کالاهای انساندوستانه مانند دارو و غذا را شامل نمی شوند اما رژیم به دلایل سیاسی و مالی انتخاب می کند که به مردمش صدمه بزند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا