گوناگون

خودسوزی جوان ۲۰ ساله مقابل وزارت کار

فرمانده یگان‌های حفاظت فیزیکی اماکن پلیس پیشگیری پایتخت ازخودسوزی جوانی ۲۰ ساله مقابل ساختمان وزارت کار خبر داد…

به گزارش تسنیم، سرهنگ عباس کرمی با اعلام خبر خودسوزی پسری ۲۰ ساله مقابل وزارت کار درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: ساعت ۹ صبح روز جاری عوامل انتظامی یگان حفاظت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ضلع شمالی ساختمان وزارتخانه واقع در خیابان نیایش مشاهده کردند جوانی حدوداً بیست ساله‌ای با یک دستگاه خودرو تیبا سفید رنگ در محل حاضر و در یک اقدام غیرمنتظره با استفاده از یک بطری بنزین اقدام به خودسوزی کرد.

وی افزود: در این حادثه قسمت‌هایی از بدن این جوان دچار سوختگی شده است که با توجه به صدمات وارده عوامل اورژانس نسبت به انتقال مصدوم به مراکز درمانی اقدام کردند.

به گفته ناظران، علت نخست خودکشی در بین مردم و بخصوص جوانان و زندگی‌های تازه بنیاد در ایران فقر اقتصادی و فشارهای اجتماعی به دلیل نبود آزادی‌های ابتدایی در سطح جامعه می‌باشد.

بالاترین آمار خودکشی در مدت یکماه اخیر
۱۱ مورد خودسوزی و حلق‌آویز

طی یکماه اخیر دست‌کم ۱۱ شهروند اقدام به خودکشی و خودسوزی کرده‌اند. این افراد شامل پنج زن، یک نوجوان و سه مرد در شهرستان‌های سردشت، پیرانشهر، مریوان، بانه، روانسر، بندر ترکمن و کرمانشاه هستند. انگیزه آنها از این کار دلایلی از جمله فقر، مشکلات اقتصادی، مشکلات و اختلافات خانوادگی عنوان کرده‌اند.

خلاصه‌ای از این اقدامات به قرار زیر است:

یکشنبه ١۵ مهرماه ۱۳۹۷ ـ یک زن جوان از اهالی روانسر به نام «نیلا مرادی» فرزند محمود به دلیل مشکلات خانوادگی، خود را حلق آویز کرد.

دوشنبه ٢٣ مهرماه ۱۳۹۷ ـ «رضیه روبینا» ۴۶ سالە از اهالی مریوان بە دلیل اختلافات خانوادگی، به شیوه حلق‌آویز خودکشی کرده و‌ فوت کرد.

جمعه ٢٧ مهرماه ۱۳۹۷ ـ «شعلە سبحانی» ۱۶ ساله از اهالی بخش شاهو از توابع شهرستان روانسر اقدام به خودسوزی کرده و به زندگی‌اش پایان داد.

پنجشنبه ٢ آبان‌ماه ۱۳۹۷ ـ «عطا الله امین زادە» از اهالی بانه به دلیل مشکلات اقتصادی و فقر، اقدام بە خودزنی کرده و زندگی‌اش را پایان داد.

پنجشنبه ٢ آبان‌ماه ۱۳۹۷ ـ «فاطمه قادری» از اهالی روستای نگل مریوان بە دلیل مشکلات خانوادگی اقدام بە خودسوزی کرده و جانش را از دست داد.

جمعه ۴ آبان‌ماه ۱۳۹۷ ـ یک زن ٣٧ ساله به نام «مریم جنگلی» از اهالی پیرانشهر اقدام بە خودکشی کرده و به زندگی خود پایان دادە است.

شنبه ۱۲ آبان‌ماه ۱۳۹۷ ـ معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه از خودسوزی یک مرد ۵۲ ساله در میدان آزادی کرمانشاه خبر داد. این مرد به دلیل اختلاف شخصی با برادرش اقدام به خودسوزی کرده است. با دخالت پرسنل فروشگاه اتکا که او و برادرش در آن کار می‌کردند و مردم حاضر در محل، آتش خاموش شد و فردی که خودسوزی کرده بود برای مداوا به بیمارستان منتقل شد.

یکشنبه ١٣ آبان‌ماه ۱۳۹۷ ـ یک زن از اهالی سردشت به نام «آمنە ابراهیمی» ۴۵ ساله و متاهل بە دلیل مشکلات و اختلافات خانوادگی، از طریق حلق آویزکردن بە زندگی خود پایان داد.

دوشنبه ۱۴ آبان‌ماه ۱۳۹۷ ـ فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بندرترکمن از خودسوزی پیرمرد ۷۹ ساله در سواحل این شهرستان خبر داد. بدن پیرمرد کاملاً در آتش سوخت و وی فوت می‌کند.

شنبه ۱۹ آبان ماه ۱۳۹۷ ـ فرمانده انتظامی کازرون گفت: «دختری ۲۲ ساله به دلیل اختلاف خانوادگی، با مواد اشتعال‌زا در یکی ازخیابان‌های این شهرستان خود را به آتش کشید.

شنبه ۱۹ آبان ماه ۱۳۹۷ ـ ” تروسکه رسولیان ” سی و دوساله فرزند اسماعیل در شهرستان اشنویه (شنو) خود را حلق آویز نمود و به زندگی خود پایان داد. وی دارای یک فرزند بوده که به علت مشکلات خانوادگی دست به خودکشی زده است .

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا