گوناگون

شکایت سوریه به سازمان ملل از حمله هوایی ائتلاف به رهبری آمریکا

به گفته یک گروه ناظر بر جنگ سوریه، در حمله ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا در دیرالزور چندین غیرنظامی، از جمله کودکان کشته و مجروح شده‌اند. آمریکا می‌گوید حمله علیه مواضع گروه «دولت اسلامی» (داعش) بوده است. دمشق به خاطر این حمله هوایی به سازمان ملل شکایت کرده است…

دولت دمشق شنبه ۱۰ نوامبر / ۱۹ آبان در شکایت به سازمان ملل اعلام کرد که در حمله هوایی ائتلاف بین‌المللی در شهر «هجین» در شرق منطقه دیرالزور ۲۶ غیرنظامی کشته شده‌اند.

این حملات هوایی جمعه ۹ نوامبر رخ دادند. به گزارش رسانه‌های دولتی سوریه، وزارت خارجه این کشور در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل و ریاست شورای امنیت، حملات یادشده را «جنایت» توصیف کرده است.

«دیده‌بان حقوق بشر سوریه» اعلام کرده بود که ۴۱ غیرنظامی، از جمله ۱۷ کودک در دو موج از حملات هوایی در هجین و روستای الشفا در نزدیکی آن در کرانه شرقی رود فرات کشته شده‌اند.

به گفته این گروه ناظر بر جنگ سوریه، قربانیان عراقی و از اعضای خانواده‌های داعش بوده‌اند.

شان ریان، سخنگوی ائتلاف بین‌المللی ضدداعش به رهبری آمریکا در پاسخ به گزارش‌ها درباره حملات هوایی در این منطقه گفت که ائتلاف «در حمله‌ای موفقیت‌آمیز یک پست دیده‌بانی و کمپ داعش را در هجین نابود کرد و در این محل پیش از حمله هیچ غیرنظامی‌ای وجود نداشت».

او خبر داده است که حملات هوایی جمعه دوباره بررسی خواهند شد تا میزان اعتبار گزارش‌ها درباره مرگ غیرنظامیان مشخص شود.

ائتلاف بین‌المللی در نبرد علیه داعش در دیرالزور از «نیروهای سوریه دموکراتیک» به رهبری کردها پشتیبانی هوایی می‌کند.

دولت دمشق و ایران و شبه‌نظامیان شیعه تحت حمایت این کشور با ائتلاف بین‌المللی و نیروهای سوریه دموکراتیک بر سر کنترل استان دیرالزور با یکدیگر نیز اختلاف دارند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا