بین‌المللی

جنگ تمام‌عیار در نوار غزه

منابع فلسطینی از ادامه درگیری میان اسرائیل و گروه‌های مقاومت فلسطین در نوار غزه خبر دادند. اسرائیل صبح روز سه‌شنبه بار دیگر غزه را بمباران کرد و فلسطینی‌ها با خمپاره پاسخ دادند. در حمله روز سه‌شنبه اسرائیل به شمال غزه یک فلسطینی شهید و یک تن دیگر زخمی شد تا تعداد شهدای فلسطینی از روز دوشنبه به چهار تن برسد. نیروهای رژیم صهیونیستی از روز دوشنبه حملات هوایی به غزه را آغاز کردند

به گزارش دنیای اقتصاد، جدیدترین دور درگیری‌ها که با درخواست‌ها برای برقراری آتش‌بس روبه‌رو است، چندین کشته و زخمی برجای گذاشت. در واکنش به حمله صبح روز سه‌شنبه اسرائیل، شلیک راکت و خمپاره از نوار غزه به سمت شهرک‌های اسرائیلی در غلاف غزه در دستور کار گروه‌های مقاومت قرار گرفت. صبح روز سه‌شنبه و پس از چند ساعت آرامش، بار دیگر صدای آژیر در شهرک‌های غلاف غزه و صدای انفجارهای ناشی از شلیک سامانه‌های گنبدهای آهنین اسرائیل برای رهگیری موشک‌های پرتاب شده از غزه، شنیده می‌شد. از طرف دیگر هم اتاق عملیات مشترک وابسته به گروه‌های فلسطینی اعلام کرد، شب گذشته در واکنش به هدف‌گیری ساختمان‌های مسکونی در غزه توسط رژیم اشغالگر با موشک شهر المجدل را هدف گرفته است.

ابوحمزه، سخنگوی رسمی گردان‌های قدس تاکید کرد: ادامه حملات به این شیوه و هدف گرفتن خانه‌ها، اماکن عمومی و زیرساخت‌های شهری ممکن است مقاومت را مجبور به اتخاذ تصمیم برای گسترش دایره واکنش‌های خود کند. آویخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل نیز اعلام کرد: جنگنده‌های اسرائیل از شب گذشته ۵۰ پایگاه وابسته به حماس و جهاد اسلامی را در غزه مورد هدف قرار داده‌اند. نوار غزه از روز دوشنبه شاهد بمباران پی‌درپی اسرائیل است که موجب انهدام ساختمان‌های مسکونی در مناطق مختلف غزه شده و گروه‌های فلسطینی هم متقابلا ده‌ها موشک به سمت شهرک‌های اسرائیلی شلیک کردند. اوضاع امنیتی غزه پس از اجرای عملیات محرمانه ارتش اسرائیل در روز یکشنبه نابسامان شد و درگیری میان دو طرف بالا گرفت.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet
Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا