اخبار

شعارهای کارگران معترض نیشکر هفت تپه در نماز جمعه

در حال حاضر وضعیت مدیریتی این مجتمع با بیش از ۴۵۰۰ کارگر نامشخص بوده و کارگران امروز با حضور در مصلی شوش، خواستار بازگرداندن مدیریت خصوصی این مجتمع بزرگ به بخش دولتی هستند.

امام جمعه شوش نیز بارها خواستار نشستن کارگران شد ولی عده ای از آنها توجهی نکردند و خطبه دوم نماز جمعه با حدود ۱۰ دقیقه تاخیر آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در ادامه اعتراضات صنفی کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت تپه، شماری از کارگران این واحد صنعتی صبح امروز (جمعه ۲۵ آبان ماه) بعد از اجتماع چندین باره مقابل ساختمان فرمانداری شوش، خیابان منتهی به میدان هفت تپر تا مصلی شهر شوش را راهپیمایی کردند.

یکی از کارگران گفت: مجتمع کشت و صنعت هفت تپه حدود ۴ هزار کارگر رسمی، پیمانی و قراردادی شاغل دارد که طی چند ماه گذشته دستمزد آنها به تاخیر افتاده است. به همین دلیل کارگران این کارخانه‌ها که با ادامه بی‌توجهی مسئولان کارخانه و استانی مواجه شده‌اند، صبح امروز در اعتراض به معوقات مزدی و مشخص نشدن وضعیت مجتمع از سوی کارفرما خیابان منتهی به میدان هفت تیر تا مصلی شهر شوش را راهپیمایی کردند.به گفته وی؛ برپایی اجتماع صنفی صبح امروز در حالی‌ست که در جریان این کنش صنفی، کارگران به صورت نمادین تابوتی را که روی آن عنوان «مرحوم نان ده شرکت هفت تپه» نوشته شده بود را حمل و تشییع می‌کردند.در گزارش ایرنا آمده، کارگران «پس از پایان خطبه نخست نماز جمعه شوش با صدای بلند رسیدگی به مطالبات خود را خواستار شدند.»
براساس این گزارش «امام جمعه شوش بارها خواستار نشستن کارگران شد ولی عده ای از آنها توجهی نکردند و خطبه دوم نماز جمعه با حدود ۱۰ دقیقه تاخیر آغاز شد.»
کارگران حین سخنرانی شعار می دادند:
صداوسیمای میلی نمی خواهیم،
این همه لشکر اومده جونش دیگه سراومده،
نماینده مجلس استعفا استعفا،
سرمایه دار شیاد نمی کنیم اعتماد،

وعده دروغ نمی خواهیم ما حقمون رو می خواهیم،

در حال حاضر وضعیت مدیریتی این مجتمع با بیش از ۴۵۰۰ کارگر نامشخص بوده و کارگران امروز با حضور در مصلی شوش، خواستار بازگرداندن مدیریت خصوصی این مجتمع بزرگ به بخش دولتی هستند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا