گوناگون

ماجرای بر‌هم‌زدن سخنرانی فرزند بهشتی در اصفهان

روزنامه شرق: چرا نباید علیرضا بهشتی، استاد علوم سیاسی دانشگاه تربیت‌مدرس، در دانشگاه علوم‌پزشکی اصفهان صحبت کند؟ دانشجویان که خود را انقلابی خوانده‌اند، به این سؤال این‌طور پاسخ داده‌اند: «فتنه ۸۸ خط قرمز نظام، رهبری و دانشجویان انقلابی» است؛ این را دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان به «تسنیم» گفته است…

خبرگزاری عنوان گفت‌وگوی خود را «واکنش دانشجویان به سخنرانی محکوم فتنه ۸۸ در دانشگاه اصفهان» انتخاب کرده است. حامد فدایی در این گفتگو تأکید دارد: ما بار‌ها به هیئت نظارت بر تشکل‌های دانشجویی اعلام کردیم علیرضا بهشتی با توجه به اینکه محکوم فتنه ۸۸ و دارای حکم قضائی و امنیتی است، حق حضور در دانشگاه و سخنرانی ندارد.

قلم پایش خرد خواهد شد!

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان راه امید دانشگاه اصفهان افزایش تنش را این‌گونه شرح داد: «در فضای مجازی بچه‌های به قول خودشان انقلابی مثل فرمانده بسیج دانشگاه اصفهان در اینستاگرام خود یک استوری گذاشت، مبین بر اینکه «بدون هیچ ملاحظه‌ای خط قرمز حضرت آقا خط قرمز ما است. اگر پای فتنه‌گر به دانشگاه باز شود، قلم پایش خرد خواهد شد ان‌شاءالله» که قسمت قلم پایش خرد خواهد شد هم به قرمز نوشته بود.

به‌هم‌خوردن جلسه سخنرانی

قهرمانی تعریف می‌کند که دکتر بهشتی را ساعتی قبل از وقت سخنرانی از در پشتی وارد سالن شریعتی، محل سخنرانی می‌کنند. این فعال دانشجویی گفت: «از زمانی که اول برنامه من بیانیه تشکل را می‌خواندم، صدای لگد‌ها به در و صدای شعار‌ها هم به گوش می‌رسد». دبیر راه امید به‌شدت از عملکرد حراست دانشگاه علوم پزشکی ناراضی است.

او گفت: «یک‌لحظه که اعضای تشکل از در‌ها غافل شدند، حراست علوم پزشکی در را باز کرد و آن‌ها وارد سالن شدند».

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا