اجتماعی

صف آرایی نیروهای ضد شورش مقابل کارگران نیشکر هفت تپه

اعتراض کارگران نیشکر هفت‌تپه در روز شنبه در شهرستان شوش امروز (شنبه) نیز ادامه یافت. در حالی که از شب گذشته نیروهای امنیتی و سرکوبگر با چند اتوبوس به شرکت نیشکر هفت تپه و شهر شوش آورده شده اند، کارگران در سیزدهمین روز اعتصاب خود یک بار دیگر در برابر فرمانداری تجمع کردند. بنابر گزارش هایی که در شبکه های اجتماعی منتشر شده، حضور زنان کارگر در این تجمعات اعتراضی بیش از پیش برجسته شده است. این گزارش ها همچنان حاکی از پیوستن گروهی از دانش آموزان مدارس شوش به کارگران اعتصابی در برابر فرمانداری این شهر است….

پیشتر کارگران معترض خبر داده بودند که همراه با خانواده‌های خود در شوش راهپیمایی و در مقابل فرمانداری این شهر تجمع خواهند کرد.

همزمان با ادامه اعتراض صنفی کارگران نیشکر هفت‌تپه در روز شنبه، گزارش‌ها حاکی از «استقرار نیروی ضد شورش» در این واحد کشاورزی-صنعتی و شهرستان شوش است.

سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه هدف از استقرار این نیرو را جلوگیری از اعتصاب کارگران می‌داند.

به گزارش زیتون، در ساعت اولیه بامداد روز شنبه، یک اتوبوس یگان ویژه پس از ورود به هفت‌تپه در پاسگاه نیروی انتظامی این منطقه مستقر شده است.

بنابر این گزارش، دو اتوبوس دیگر از نیروهای یگان ویژه از شهر اهواز به شهرستان شوش انتقال یافته و در این شهر مستقر شده‌اند.

در همین زمینه اتحادیه آزاد کارگران ایران روز شنبه در مورد احتمال سرکوب اعتراض کارگران نیشکر هفت تپه هشدار داد.

دور جدید اعتراض کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه از ۱۳ روز پیش آغاز شد.

آنها خواستار واگذاری این شرکت خصوصی‌سازی شده به کارگران یا دولت و همچنین پرداخت چهار ماه دستمزد معوقه خود هستند.

روز گذشته نیز گروهی از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه در دوازدهمین روز اعتصاب خود با حضور در نماز جمعه شهر شوش شعارهای اعتراضی سر دادند.

بر اساس فیلم‌های منتشر شده در شبکه‌های مجازی این کارگران شعار می دادند که «این همه لشگر آمده، به عشق کارگر آمده.»

«حسین حسین شعارشان، دزدی افتخارشان»، «مرگ بر ستمگر، درود بر کارگر»، « کارگر می‌میرد، ذلت نمی پذیرد» از جمله دیگر شعارهای این کارگران بود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا