حقوق بشر

اسماعیل بخشی و مسلم (محسن)آرمند ازفعالان کارگری نیشکر هفت تپه بازداشت شدند

در پایان تجمع پر شکوه امروز یک‌شنبه ۲۶ آبان کارگران شرکت نیشکر هفت تپه در شهر شوش، اسماعیل بخشی و مسلم آرمند از نمایندگان کارگران به همراه یک خانم خبرنگار توسط مامورین امنیتی بازداشت شدند.

صدها کارگر مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه برای چهاردهمین روز پیاپی اعتصاب کردند. اسماعیل بخشی و مسلم (محسن) آرمند، دو تن از کارگران معترض به دست نیروهای امنیتی دستگیر شدند. مقام‌های دولتی می‌گویند که دو ماه معوقات مزدی کارگران پرداخت می‌شود. کارگران خواستار پرداخت کامل دستمزد معوق و خلع ید از مالکان خصوصی این کارخانه هستند.
اسماعیل بخشی در تجمع امروز گفته بود: …اگر من هم مُردم حق ندارید مرا دفن کنید باید تابوت مرا به اعتصاب بیاورید مرده من هم فریاد می‌زند.

به گزارش سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه، اسماعیل بخشی و مسلم (محسن) آرمند، همزمان با چهاردهمین روز اعتصاب کارگران نیشکر هفت‌تپه دستگیر شدند.

هشدار یک نماینده سابق به حاکمیت

محمد کیانوش‌راد نماینده سابق مجلس از اهواز گفت: تجمع اعتراضی و آرام برخی واحدهای صنعتی در خوزستان به قدری تکرار شده که ظاهرا مسولان را بجای تحرک و اقدام برای حل مشکل کارگرانِ معترض، به کرختی و بی‌خیالی و باری به هرسو کشانده است. کارگران گروه ملی فولاد و گارگران کارخانه نیشکر هفت‌تپه از جمله کارگرانی هستند که با مشقت و سختی، گذران زندگی می‌کنند. کارگران از دریافت حقوق اندک و بخور نمیر هم محروم‌اند.

وی افزود: دستگیری معلمان معترض به مسائل صنفی در خوزستان نیز از جمله مواردی که به گسترش نگرانی‌ها در میان فرهنگیان شریف کشیده شده است. تکرار اعتراضات آرام و نجیبانه کارگران در خوزستان، ظاهرا مسولان را پوست کلفت کرده است. تا اتفاق ناگواری نیفتاده است چاره‌ای بیابند. کارگران جانشان به لب رسیده است. در صورت عدم حل ریشه‌ای و فوری این اعتراضات و تداوم اعتراضات کارگران گروه ملی فولاد و نیشکر هفت‌تپه در آینده می تواند ابعاد غیرقابل پیش‌بینی را در پی داشته باشد.

حقوق این کارگران زحمتکش را نمی دھند ولی پول دارند بە حزب اللە و حماس و جھاد اسلامی و سوریە و یمن و … بدھند. آن کارگر محروم ھفت تپە درست میگوید: نوبت ما ھم میرسد!

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا