گوناگون

احمد توکلی هم بر علیه حاکمیت خامنه‌ای زبان گشود

توکلی، مهم‌ترین عامل فساد در ایران را نقض شایسته‌سالاری و توزیع فامیلی قدرت عنوان کرد و گفت: در جمهوری اسلامی قدرت در اختیار عده‌ای بی‌سواد و پررو است.گفتنی است در ماه های اخیر شمار بیشتری از مسئولان ارشد دولتی نیز اعتراف کرده‌اند که فساد در جمهوری اسلامی تمام تار و پود حکومت را در بر گرفته و سیستمی شده است. با این همه خامنه ای، حسن روحانی و دیگر میراث خواران استبداد ولایت فقیه، این مسئله را انکار می‌کند…

احمد توکلی، رئیس دیده‌بان شفافیت و عدالت، بی‌توجهی به شایسته‌سالاری و تقسیم قدرت از طریق مناسبات فامیلی را عامل اصلی وجود انواع فساد، به خصوص فساد مالی و اقتصادی در جمهوری اسلامی عنوان کرد.

وی گفت: در ۴۰ سال پس از انقلاب اسلامی قدرت در اختیار عده‌ای بی‌سواد، پررو، هم قومی، دوست و هم‌کلاسی بوده است.

توکلی برخی نابسامانی‌ها مانند بحران نوسان‌های شدید ارز در ماه‌های اخیر را یکی از پیامدهای نقض شایسته‌سالاری دانست و گفت: اینکه سیاستمداران و دست‌اندرکاران کشور نسبت به تهدید آمریکا مبنی بر اینکه نخستین تحریم از ارز آغاز می‌شود با تصمیم غلط اقدام به پیش‌فروش ۶۲ تن طلا و ۱۸ میلیارد دلار کنند، همان نتیجه توزیع قدرت فامیلی بی‌سواد و پررو است.

گفتنی است در ماه های اخیر شمار بیشتری از مسئولان ارشد دولتی نیز اعتراف کرده‌اند که فساد در جمهوری اسلامی تمام تار و پود حکومت را در بر گرفته و سیستمی شده است. با این همه خامنه ای، حسن روحانی و دیگر میراث خواران استبداد ولایت فقیه، این مسئله را انکار می‌کند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا