گوناگون

بازگشت کارت سوخت قطعی شد

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرد که به منظور جلوگیری از قاچاق بنزین به‌ویژه با تشدید قاچاق از مرزها، تصمیم بر این شده که تحویل بنزین به خودروها و موتورسیکلت‌ها، از تاریخی که متعاقباً اعلام خواهد شد، تنها با استفاده از کارت سوخت انجام شود.

«حذف یا بازگشت کارت سوخت»؛ موضوعی که در ماه‌های اخیر به یکی از چالش‌های بخش انرژی کشور تبدیل شد. در نیمه ابتدایی سال بسیاری از مسئولان و کارشناسان از حذف کامل کارت سوخت صحبت می‌کردند و حتی بعضی از جایگاه‌های سوخت نوسازی‌شده با نازل‌های بدون ورودی کارت سوخت تجهیز شدند. اما افتتاحیه نمایشگاه ایران‌پلاست در روزهای ابتدایی پاییز بهانه‌ای شد تا وزیر نفت در جمع خبرنگاران از بازگشت احتمالی کارت سوخت سخن بگوید. طولی نکشید که این خبر در تمام رسانه‌ها چرخید و پس از گذشت حدود دو ماه رنگ واقعیت به خود گرفت. چنان‌که روز گذشته شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران اعلام کرد: تحویل بنزین به خودروها و موتورسیکلت‌ها از تاریخی که به‌زودی اعلام می‌شود، تنها با استفاده از کارت سوخت انجام می‌شود و مالکان موتورسیکلت‌ها و خودروهای فاقد کارت سوخت می‌توانند از ۳ تا ۲۴ آذر برای دریافت کارت سوخت اقدام کنند. البته این شرکت تاکید دارد که بازگشت این طرح به معنای سهمیه‌بندی بنزین یا گران‌شدن آن نیست. پس از اعلام این خبر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز از اتصال کارت‌ سوخت به کارت‌های بانکی خبر داد.

به گزارش ایلنا، بر اساس این اطلاعیه، مالکان محترم خودروها و موتورسیکلت‌هایی که کارت سوخت خود را گم کرده‌اند، لازم است به ترتیبی که در رسانه‌ها توضیح داده خواهد شد، از تاریخ شنبه ۳ آذر ماه، حداکثر لغایت شنبه ۲۴ آذر ماه ۱۳۹۷ نسبت به ثبت درخواست خود برای دریافت کارت سوخت جدید اقدام کنند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا