حقوق بشر

نمایندگان سندیکای هفت‌تپه در بازداشت

خبر آزادی نماینده های بازداشتی کارگران شرکت نیشکر هفت تپه که در خبرگزاری ایلنا و برخی کانالها و گروه های تلگرامی منتشر شده است صحت ندارد. کارگران و زحمتکشان میهن ما با تهدید و سرکوب از مبارزهٔ به حق خود دست نخواهند کشید…

کانال تلگرامی منتسب به سندیکای نیشکر هفت‌تپه می‌گوید اسماعیل بخشی و سه نفر دیگر از فعالان کارگری شرکت نیشکر هفت‌تپه همچنان در بازداشت می‌مانند.

در حالی که ایلنا و حساب‌های تلگرامی منتسب به کارگران خبر موافقت با آزادی بازداشتی‌ها را منتشر کردند، سندیکای کارگران به نقل از وکیل آنها نوشته است که این افراد «تا اطلاع ثانوی در بازداشت می‌مانند».

روز سه‌شنبه ۱۳ نفر از بازداشتی‌های هفت‌تپه آزاد شدند.

فرزانه زیلابی، وکیل کارگران، به ایلنا گفت است که «علیرغم تبدیل قرار بازداشت به کفالت و انجام همه تشریفات قانونی» دادگاه با آزادی چهار فعال کارگری دیگر مخالفت کرده است.

خانم زیلابی گفته: «همه کارگران از قرار آزادی همکارانشان خوشحال بودند که ناگهان این اتفاق ناگوار رخ داد و همه را متاثر کرد.»

او می‌گوید در روزهای اخیر نتوانسته با موکلانش دیدار کند.

کارگران هفت‌تپه به نگرفتن چند ماه دستمزد معترضند و می‌خواهند مالکیت شرکت از بخش خصوصی به بخش دولتی بازگشته و مدیریت شرکت به صورت شورایی و جمعی انجام شود.

همزمان گزارش‌ها حاکی از ادامه اعتراضات کارگران فولاد اهواز است. کارگران گروه ملی فولاد در اهواز هم به حقوق معوقه اعتراض دارند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا