زحمتکشان

تا کارگران بازداشت شده آزاد نشوند مذاکره بی مذاکره

ما کارگران هفت تپه، برای جلوگیری از ورشکستگی یا پرداخت بدهی ها به دولت، خودمان بلدیم چه بکنیم. ما به راحتی با همین نماینده های کارگری و همکاران در هفت تپه نه تنها می توانیم بدهی ها را بدهیم بلکه شرکت را به سود رسانی هم برسانیم. بیش از ۲۰ هزار زمین که اگر مرده را در آن بکاری زنده می شود برای امرار معاش چند استان کفایت می کند ! مساله این است که ما نمی خواهیم شرکت در دست بخش خصوصی باشد. حتا اگر اسدبیگی و رستمی و امثالهم فراری نبودند هم ما آنها را نمی خواهیم. بخش خصوصی خوب و بد، لایق و نالایق نداریم! هفت تپه ملک و اموال عمومی ما و نسل های قبل از ما و نسل های بعد از ماست. چرا باید به قیمت هیچ به شخص و بخش خصوصی بخشیده شود؟…
مبارزهٔ کارگران نیشکر هفت تپه و گروه صنعتی پولاد اهواز علیه خصوصی سازی، مبارزه‌ای به‌حق به ضد برنامهٔ تعدیل ساختاری و آزاد سازی اقتصادی است که محتوای برنامه‌های راهبردی رژیم ولایت فقیه را تشکیل می‌دهد.

 

به گزارش تلگرام کارگران هفت تپه،در پانزده همین روز اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه ، چند تن از کارگران و نمایندگان کارگری توسط مامورین بازداشت شدند.

هر چند در این مدت تعدادی از کارگران بازداشتی آزاد شده اند ، اما هنوزنمایندگان کارگران هفت تپه، به اسامی، اسماعیل بخشی، مسلم آرمند،حسن فاضلی، محمد خنیفری و سپیده قلیان-

فعال مدنی- همچنان در بازداشت می باشند.

در این مدت ، کارگران آگاه و شجاع هفت تپه و مردم شریف شهر شوش با اعتراضات پرشور خود در شهر شوش و تجمع در مقابل فرمانداری ، ضمن دفاع از مطالبات کارگران هفت تپه، خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط کارگران در بند شده اند.

اما در این میان جدیدا افرادی ناشناس !! آگاهانه تلاش می کنند که مسیر خواست و مطالبه کارگران را به انحراف بکشانند .

این افراد با بیان اینکه خواست اولیه کارگران هفت تپه تنها دستمزد.است ، عملا مهر سکوت را بر دیگر مطالبه کارگران می کوبند، که کارگران از نمایندگان دربند ، سخنی نگویند و نمایندگان دلسوز و فداکار و منتخب کارگران هفت تپه همچنان در بند باقی بمانند و به فراموشی سپرده شوند.

همگی آگاهیم که دشمنان طبقه کارگر با داشتن اتاق فکر ،از هیچ تلاشی برای به انحراف کشاندن مبارزات به حق ما کارگران فرو گذاری نکرده و نخواهند کرد. پس ما باید مثل گذشته همچنان هوشیار باشیم تا با قوانین از پیش تعیین شده دشمنان طبقه کارگر وارد زمین بازی نشویم، چرا که باخت ماحتمی است.

کارگران ،هم زنجیران ؛

هنوز نمایندگان کارگری و همچنین مدافع حقوق کارگران ، خانم سپیده قلیان در بازداشت می باشند.

اعتراضات تاکنونی شما کارگران هفت تپه توانسته است حمایت دیگر کارگران و مردم زحمتکش ، شریف و آگاه را با خود داشته باشد. پس باید همچنان شعار کارگر زندانی آزاد باید گردد، بخش اصلی مطالبات ما تا آزادی کارگران در بند باشد.

دوستان کارگر ؛ پیش شرط هر نوع مذاکره ما کارگران با نمایندگان دولت این است که نمایندگان کارگری بازداشت شده سریعا باید آزاد شوند .

تا زمانی که نمایندگان کارگران هفت تپه در بازداشت هستند، نباید به هیچ گونه مذاکره ای تن بدهند.

تا نمایندگان ما در زندان هستند مذاکره ای وجود ندارد. بخشی از کسانی که جز مذاکره کنندگان هستند اکنون در زندانند، آنها باید در مذاکره شرکت کنند تا – نمایندگان در بند- آزاد نشوند، مذاکره بی مذاکره.

‌ حتی اگر حقوق های عقب افتاده را پرداخت کنند ، مذاکره بعد از آزادی و بازگشت به کار دوستان زندانی صورت خواهد گرفت.با اتحاد و همبستگی خواستار آزادی کارگران در بند باشیم.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا