گوناگون

چین بیشترین حجم اوراق قرضه آمریکا در ۸ ماه اخیر را فروخت

داده‌های جدید نشان می‌دهد در ماه سپتامبر، میزان دارایی اوراق قرضه آمریکای چین، با بیشترین کاهش از ماه ژانویه به بعد روبرو شده است.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، انتشار داده‌های جدید نشان می‌دهد در ماه سپتامبر، میزان دارایی اوراق قرضه آمریکای چین، با بیشترین کاهش از ماه ژانویه به بعد روبرو شده است. این درحالی صورت می‌گیرد که تداوم تنش‌های تجاری با واشنگتن، بزرگترین اقتصاد جهان را وادار کرده است تا اقداماتی برای تثبیت ارز ملی خود انجام دهد.
آخرین داده‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا نشان می‌دهد، چین که هنوز بزرگترین دارنده خارجی اوراق قرضه آمریکا است، ۱۴ میلیارد دلار از این اوراق را در ماه سپتامبر فروخته است تا دارایی اوراق خود را که در ماه آگوست ۱.۱۷ تریلیون دلار بود به ۱.۱۵ تریلیون دلار کاهش دهد. این چهارمین ماه متوالی است که میزان اوراق قرضه آمریکا که تحت مالکیت چین است با کاهش روبرو می‌شود. به دنبال چین، ژاپن رده دوم را در بین دارندگان خارجی اوراق قرضه آمریکا به خود اختصاص داده است که آن هم سهم خود از این اوراق را به ۱.۰۳ تریلیون دلار کاهش داده است که پایین‌ترین میزان آن از اکتبر ۲۰۱۱ تا کنون است.
واشنگتن چاپ اوراق قرضه خود را سرعت بخشیده است تا از رشد احتمالی کسری بودجه فدرال، تحت تاثیر کاهش مالیات قابل‌توجهی که ترامپ اجرا کرده است و توافق هزینه‌کردهای فدرال که دولت در ماه فوریه تصویب کرد، جلوگیری کند.
در ماه‌های اخیر خرید اوراق قرضه آمریکا توسط چین، در حال کاهش است و با بالا گرفتن تنش‌های تجاری بین چین و آمریکا، شدت این کاهش بیشتر هم شده است.
رهبران چین و آمریکا قرار است در حاشیه اجلاس جی ۲۰ که در اخرین روز ماه جاری در آرژانتین برگزار می‌شود، دیدار کنند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا