حقوق بشر

رئیس قوه قضائیه کارگران معترض را تهدید کرد و گفت با برهم زنندگان نظم برخورد خواهد شد

در حالی‌که اعتراضات کارگران هفت ‌تپه و گروه ملی صنعتی فولاد ایران در خوزستان همچنان ادامه دارد، صادق آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه ایران دوشنبه ۵ آذر در جلسه مسئولان عالی قضایی اعلام کرد که «دشمن» در صدد استفاده از ابزار «مطالبات کارگری» است و از «برخی خلاء‌ها و کاستی‌ها» سوء استفاده می‌کند….

او گفت: «با کسانی که بخواهند از کارگران عزیز، در مسیر رسیدن به مطالباتشان بهره‌برداری ابزاری کنند و با ورود افراد بیگانه از محیط کارگری، به بهانه مطالبات کارگران نظم کشور را بر هم بزنند باید برخورد شود. این قبیل مسائل، ابزار دشمن است و برخی در صدد بهره‌گیری از این ابزار هستند.» آملی لاریجانی با بیان این‌که «هیچ‌گاه با اغتشاش، بحران و اقدامات خلاف نظم عمومی، مطالبات به نتیجه نخواهد رسید»، تأکید کرد که «این‌که عده‌ای این مطالبات را بخواهند و عده‌ای بهانه کنند و نظم و انتظام کشور را به هم بریزند، قابل قبول نیست». رئیس قوه قضائیه در حالی کارگران را تهدید می‌کند که کارگران نیشکر هفت‌تپه در شوش و کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران در اهواز روز دوشنبه ۵ آذر به اعتراضات خود ادامه دادند.
به‌این ترتیب قوه قضائیه تقلا می کند،با همکاری و همیاری دیگر ارگان‌های سرکوبگر، اعتصاب کارگران را موضوع امنیتی تلقی کرده و ازاین طریق به‌اعمالِ فشار علیه کارگران و نمایندگان آنها می‌پردازد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا