گوناگون

کودکان کار؛ آگهی وقیحانه یک مرکز دانشگاهی

«کودکان پتانسیل بالایی برای کار و تلاش دارند، درحالی‌که توقعات چندانی هم برای شرایط کار و دستمزد ندارند، یعنی بهترین فرصت برای اشتغال! ایده‌های نوآورانه درباره نحوه اشتغال‌زایی این کودکان را در سامانه ما ثبت کنید»….

به نوشته روزنامه شرق، انتشار این آگهی با موجی از واکنش‌های متفاوت روبه‌رو شد و بسیاری از مخاطبان که ناباورانه به تصویر این آگهی نگاه می‌کردند برای اطمینان از صحت آگهی به آدرس اینستاگرام این مرکز مراجعه کرده و از واقعی‌بودن آن شگفت‌زده شدند.

این متن نه یک آگهی قرن‌نوزدهمی برای فراخواندن ایده‌های برتر استثمار کودکان، بلکه مطلب منتشرشده توسط سامانه نوآوری اجتماعی بود که با حمایت دانشگاه تربیت‌مدرس، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت کشور و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه برای جمع‌آوری و اجرای ایده‌هایی برای حل معضلاتی مانند کودکان کار، زنان سرپرست خانوار، حاشیه‌نشینی و بی‌کاری ایجاد شده است.

حال به نظر می‌رسد سامانه‌ای که در ابتدا با هدف کاهش معضلات اجتماعی فعالیت خود را آغاز کرده، اکنون به فکر درآمدزایی از این معضلات است و اگرچه به‌عنوان «مرکزی برای جمع‌آوری ایده‌های حل یا کاهش آسیب‌های اجتماعی» ایجاد شده، اما در سایت خود از مخاطبان درخواست می‌کند ایده‌هایشان را برای ایجاد کسب‌وکار درباره معضلات اجتماعی ارائه کنند تا با کمک متخصصان حوزه کسب‌وکار به‌عنوان راهنما این ایده‌ها را اجرائی کنند و حتی جوایزی نیز برای ایده‌های برتر در نظر گرفته شده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا