گوناگون

از هر سه اروپایی یک نفر اطلاعی از هولوکاست ندارد

نظرسنجی صورت گرفته توسط شبکه سی ان ان نشان داد از هر سه اروپایی یک نفر اطلاعی از هولوکاست ندارد و یا اطلاعات‌اش در رابطه با این مساله بسیار اندک و محدود است.

به گزارش ایسنا، در این نظرسنجی صورت گرفته توسط ComRes و شبکه سی ان ان، ۷۰۹۲ تن از هفت کشور اروپایی از جمله انگلیس، فرانسه، آلمان، لهستان، مجارستان، سوئد و اتریش شرکت داشتند.

در این نظرسنجی آمده است: از هر ۲۰ شرکت‌کننده در این نظرسنجی یک نفر اعلام کرده که به طور کل هولوکاست را نشنیده است. در بین پاسخ‌دهندگان فرانسوی بین ۱۸ تا ۳۴ سال از هر پنج نفر یک نفر اعلام کرده که تاکنون واژه هولوکاست را نشنیده است.

نتایج این نظرسنجی چند هفته پس از آن منتشر شد که ۱۱ تن در کنیسه درخت زندگی در پیتزبورگ آمریکا به قتل رسیدند اما دستور انجام این نظرسنجی بیش از یک ماه قبل از کشتار در این کنیسه در پیتزبورگ صادر شده بود.

این نظرسنجی به صورت آنلاین از هفت تا ۲۰ سپتامبر برگزار شد و بیش از ۱۰۰۰ تن از هر یک از این هفت کشور اروپایی در آن شرکت داشتند.

این نظرسنجی همچنین نشان داد: بیش از یک چهارم از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی معتقد بودند یهودیان نفوذ بسیاری در زمینه‌ تجاری و مالی دارند.

به علاوه شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی به طور یک صدا معتقد بودند تعداد یهودیان از آن چیزی که اعلام می‌شود بسیار بیشتر است.

دو سوم از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی در پاسخ به این سوال که درصد یهودیان جهان چه مقدار است آمار بسیار بالایی را اعلام کردند. این در حالی است که براساس آمار مرکز تحقیقات پیو حدود ۰.۲ درصد از جمعیت کل جهان را یهودیان تشکیل می‌دهند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا