اخبار

نگرانی‌ها در مورد آینده برجام افزایش یافته است

معاون سیاسی وزیر امور خارجه : پیرو افزایش فشارهای غیر قانونی آمریکا ، از بین رفتن توازن میان تعهدات و منافع جمهوری اسلامی و عدم تحقق تعهدات اروپا، نگرانی ها را نسبت به آینده برجام افزایش داده است.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه در بروکسل با «برونو واندر پلویم» قاﺋم مقام وزارت امور خارجه بلژیک دیدار و در خصوص اهم مساﺋل مربوط به روابط دوجانبه و همکاری های بین المللی دو کشور گفتگو کرد.

به گزارش ایسنا، در این دیدار، قاﺋم مقام وزارت خارجه بلژیک بر تعهد مداوم این کشور و سایر کشورهای اروپایی بر دفاع از برجام و اعتبار آن تاکید کرد و این توافق را برای صلح و امنیت بین المللی بسیار مهم دانست.

وی گفت: ما در حال تلاش برای حفظ برجام هستیم و معتقدیم به رغم خروج آمریکا، این توافق بایستی با صبر و درایت لازم حفظ شود چون هیچ جایگزینی برای برجام وجود ندارد و بر همین اساس امیدوارم بزودی ساز و کار ویژه را ایجاد کنیم.

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان نیز در این دیدار تاکید کرد: پیرو افزایش فشارهای غیر قانونی آمریکا و از بین رفتن توازن میان تعهدات و منافع جمهوری اسلامی ایران، عدم تحقق تعهدات اروپا و سایر طرف‌ها برای مقابله با فشارها، نگرانی ها را نسبت به آینده برجام افزایش داده است. اروپا و سایر کشورهای متعاهد به برجام، باید بتوانند هر چه زودتر ساز و کارهای لازم برای تامین منافع اقتصادی ایران از این توافق را تضمین کنند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا