فرهنگی

معلمان صربستان از رفتن به کلاس های درس خودداری کردند

معلمان عضو چهار اتحادیه آموزش و پرورش صربستان روز پنجشنبه در اعتراض به پایین بودن دستمزدهایشان ؛ با حاضر نشدن در کلاس های درس ؛ خواستار افزایش حدود ۱۵ درصدی حقوق خود شدند…
به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، اتحادیه های آموزش و پرورش صربستان با پیشنهاد دولت برای افزایش حقوق به میزان ۹ درصد مخالفت کرده و خواستار افزایش حقوق به میزان ۱۴.۶ درصد شده اند.
«یاسنا یانکوویچ» رئیس یکی از ۴ اتحادیه کارکنان آموزش و پرورش صربستان در جمع خبرنگاران در بلگراد گفت ما خواستار گروه بندی شاغلین بر اساس سنوات خدمت و مسئولیت هستیم و بر این اساس افزایش حقوق می بایستی ۱۴.۶ درصد تعیین شود، زیرا که شاغلین آموزش و پرورش مانند دیگر کارکنان در بخش های دیگر ادارات دولتی حقوقشان در گذشته افزایش نیافته است.
وی افزود که کارکنان آموزش و پرورش بر اساس توافقی که با نمایندگان وزارت دارایی کرده اند خواهان افزایش حقوق خود هستند.
یانکوویچ همچنین تاکید کرد که پس از افزایش حقوق، نمایندگان اتحادیه های آموزشی به مذاکرات خود در باره گروه بندی شاغلین آموزش و پرورش با مسئولین در وزارت آموزش و پرورش ادامه خواهند داد.
«اسلوبودان برایکوویچ » رئیس اتحادیه کادر آموزشی وزارت آموزش و پرورش صربستان نیز اشاره کرد که وزارت دارایی این کشور افزایش ۱۴.۶ درصدی حقوق برای شاغلین آموزش و پرورش را وعده داده بود.
وی افزود که ۴ اتحادیه آموزش و پرورش در ( ۱۱ دسامبر سال جاری/ ۱۷ آذر ماه) در مقابل ساختمان دولت صربستان تظاهرات خواهند کرد .
«سینیشا مالی» وزیر دارایی صربستان اخیرا پیشنهاد افزایش حقوق در ادارات دولتی در سال ۲۰۱۹ میلادی به میزان هفت تا ۱۲ درصد را مطرح کرده بود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا