جوانان

تظاهرات کارمندان و دانشجویان علیه ریاضت های دولت کاتالونیا

هزاران تن از آموزگاران، پزشکان، دانشجویان، کارمندان دولتی و آتش نشانان علیه ریاضت های دولت ایالت کاتالونیا به مرکزیت بارسلون تظاهرات کردند….
به گزارش بامداد جمعه ایرنا، تظاهرکنندگان که به گفته دولت ۸ هزار نفر و به گفته هماهنگ کنندگان ۳۰ هزار نفر بودند از دولت کاتالونیا تقاضا کردند که ریاضت های اعمالی از سال ۲۰۱۰ در بخش های بهداشت و درمان، آموزش و پرورش و ادارات دولتی را معکوس کند.
تظاهرات مذکور که تحت شعار ‘برای یک بودجه اجتماعی ، ریاضت ها را معکوس کنیم’ برگزار شد را اکثرا بخش آموزشی به ویژه دانشجویان تشکیل می‌ دادند و پلاکاردها و پرچم های اعتراضی، جای نماد های استقلال طلبی که در تظاهرات های این ایالت رایج است، گرفته بودند.
تاثیر سیاست های ریاضتی دولت سابق کاتالونیا همچنان بر زندگی اقشار مختلف جامعه حس می شود و آنها خواهان بهبود وضعیت معیشتی خود هستند.
تمامی دولت های ایالتی‌ به دلیل بحران اقتصادی اسپانیا به اعمال ریاضت ها پرداخته و به طور مثال دو اضافه حقوق در سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ را در آن زمان پرداخت نکردند اما پس از بهبود اقتصادی، تمامی دولت های ایالتی‌ به جز کاتالونیا ، اضافه حقوق ها را به کارمندان بازگرداندند.
دولت کاتالونیا در این رابطه استدلال دارد که نمی‌ تواند این پول را به کارمندان بپردازد زیرا سقف هزینه وزارت دارایی اسپانیا به آنها این اجازه را نمی‌ دهد .
در بخش بهداشت و درمان ، دو سوم پزشکان عمومی‌ کاتالونیا از روز دوشنبه گذشته اعتصاب های خود را آغاز کردند و خواهان کاهش معاینه ها که رسیدگی حداقل ۱۲ دقیقه برای هر بیمار را تضمین دهد، هستند.
بخش آموزشی کاتالونیا نیز از فرصت استفاده کرده و خواهان افزایش سرمایه گذاری ها در مدارس، افزایش ساعت های درسی، افزایش ۷۲۰۰ نفری پرسنل آموزشی و کاهش هزینه های دانشگاهی هستند . در این رابطه، هزینه دانشگاه ها در کاتالونیا نسبت به دانشگاه های سایر اسپانیا ، بیش از دو برابر است .
دانشجویان نیز خواهان کاهش ۳۰ درصدی هزینه های خود هستند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا