گوناگون

وجود ۴.۵میلیون فارغ‌التحصیل بیکار فاجعه است

مدیرکل حراست سازمان فنی و حرفه‌ای کشور با اشاره به اینکه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای ۷۰۰ مرکز آموزشی در کشور دارد گفت: وجود ۴ و نیم میلیون فارغ‌التحصیل بیکار در کشور یک فاجعه است…

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، رحمت‌الله مهنی امروز در آئین افتتاحیه نخستین مرکز scd ارتقاء شایستگی‌های حرفه‌ای دانشجویان در جیرفت اظهار داشت: سازمان آموزش و فنی کشور بعد از انقلاب توانست با توجه به پراکندگی جغرافیایی کشور، مراکز فنی و حرفه‌ای برای مهارت‌آموزی ایجاد کند که تا حدودی مشکل بیکاری برطرف شود.

وی با بیان اینکه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای ۷۰۰ مرکز آموزشی در کشور دارد تصریح کرد: فنی و حرفه‌ای بیش از ۱۲ هزار آموزش آزاد به بخش خصوصی واگذار کرده است.

مدیرکل حراست سازمان فنی و حرفه‌ای کشور بیان کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در همه نهادها از جمله پادگان‌ها و ندامتگاه‌ها به دستور مقام معظم رهبری آموزش‌های خود را به شکل ویژه انجام می‌دهد.
وی به فقر مهارت‌آموزی در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: بیش از ۴ و نیم میلیون فارغ‌التحصیل بیکار در کشور وجود دارد که این یک فاجعه است.

مهنی با بیان اینکه یکی از کارهای مهمی که سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای انجام داده asd بوده است، گفت: یکی از بحث‌های مهم مورد توجه سازمان فنی و حرفه‌ای است که امروز برای نخستین بار در جنوب شرق کشور در جیرفت راه‌اندازی شده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا