اخبار

کاخ سفید ایران را به اعمال فشارهای بیشتر تهدید کرد

برایان هوک نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا ایران را به ‌اقدام هایی سخت و قاطعانه‌ تهدید کرد و گفت؛ خروج از برجام فرصتی برای استفاده از همه ابزارها علیه ایران است.

رئیس گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا، با تکرار برخی مواضع بی‌اساس، ایران را به اقدام نظامی تهدید کرد.
به نقل از هیل، برایان هوک، رئیس گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا با تکرار برخی ادعاهای بی‌اساس در قبال ایران گفت: «ما در این خصوص با ایرانی‌ها بسیار شفاف بوده‌ایم که زمانی که منافعمان به خطر بیفتد، در استفاده از گزینه نظامی درنگ نخواهیم کرد. من تصور می‌کنم که آنها این را درک می‌کنند. معتقدم که آنها این مساله را با شفافیت تمام، درک خواهند کرد».
وی که در کنفرانسی خبری در واشنگتن صحبت می‌کرد، در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که قدم بعدی دولت آمریکا در قالب کمپین «حداکثر فشار» علیه ایران چه خواهد بود، گفت: «در حال حاضر معتقدم که ما گزینه نظامی را روی میز داریم، ترجیح ما این است که از تمامی ابزارهایی که به لحاظ دیپلماتیک در اختیار داریم، استفاده کنیم».
هوک با تکرار برخی گزافه‌گویی‌ها ادامه داد: «سلاح‌های ایرانی مورد استفاده گروه‌هایی که به نیابت از این کشور در افغانستان٬ یمن٬ عراق و عربستان می جنگند، شناسایی شده است. در صورت انفعال برابر تهدید روز افزون ایران، ریسک تنش در منطقه بالا می رود».
وی در ادامه ادعاهای بی‌اساس خود افزود: «ایران پشتیبانی خود از تروریسم در سطح جهان را افزایش داده و ثبات منطقه‌ای را متزلزل می‌کند».
روزنامه مستقل

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا