گوناگون

آرژانتینی ها علیه سیاست های اقتصادی جهان اعتراض کردند

خبرگزاری کوبایی پرنسالاتینا در گزارشی نوشت: صدها عضو سازمان های اجتماعی در شهر بوئنوس آیرس علیه برگزاری نشست گروه ۲۰ در این شهر تظاهرات کردند و اعتراض خود را با شعارهایی علیه سیاستهای اقتصادی قدرتهای جهان نشان دادند…

به گزارش ایرنا، در ادامه گزارش خبرگزاری پرنسالاتینا آمده است: این معترضان در جبهه ای واحد برای نشان دادن مخالفت شان علیه گروه ۲۰ و همچنین صندوق بین المللی پول به سوی ساختمان کنگره آرژانتین حرکت کردند.
شرکت کنندگان در راهپیمایی به صورت مسالمت آمیز و بدون هیچ خشونتی تا نزدیکی ساختمان کنگره آرژانتین حرکت کردند. پیشتر، مقامات این کشور به شهروندان اعلام کرده بودند به دلیل برگزاری اجلاس گروه ۲۰ تدابیر شدید امنیتی در بوئنوس آیرس اتخاذ می شود.
تظاهرکنندگان در این گردهمایی از جمله فعالان حقوق بشر، اعضای اتحادیه ها و دیگر فعالان سیاسی شعارهایی علیه رئیس جمهوری آمریکا و برزیل سر دادند.
یکی از معترضان در این راهپیمایی عنوان کرد: ما اینجا هستیم تا اعتراض خود را علیه گروه ۲۰ اعلام کنیم.
گونزالو آرموآ یکی دیگر از فعالان حاضر در این راهپیمایی نیز تصریح کرد: هدف ما از شرکت در این راهپیمایی اعلام مخالفت با قدرتهای اصلی جهان است. این قدرتها به دنبال بررسی چگونگی حفظ نظام سرمایه داری در جهان هستند و ما به این مسئله اعتراض داریم.
به گزارش ایرنا، اجلاس دو روزه رهبران گروه ۲۰ از روز گذشته( جمعه) در شهر بوئنوس آیرس آرژانتین آغاز به کار کرد. برگزاری این دوره با حواشی زیادی از جمله گمانه زنی ها در مورد تقابل روسای جمهوری آمریکا و چین در بحبوحه جنگ تجاری دو کشور و حضور محمد بن سلمان ولیعهد عربستان در این اجلاس به دنبال قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد توسط آل سعود همراه بوده است.
گروه ۲۰ در سال ۱۹۹۹میلادی تشکیل شد و به محل اجتماع و رایزنی رهبران کشورهای توسعه یافته و اقتصادهای نوظهور جهان تبدیل شده است. این گروه ۸۵ درصد از تولید ناخالص داخلی جهان و دوم سوم جمعیت جهان را شامل می شود.
کشورهای آرژانتین، استرالیا، برزیل، کانادا، چین، فرانسه، آلمان، هند، اندونزی،آفریقای جنوبی، ایتالیا، ژاپن، مکزیک،آمریکا، روسیه، عربستان، کره جنوبی، ترکیه، انگلیس و اتحادیه اروپا اعضای گروه ۲۰ هستند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا