حقوق بشر

۶ شرکت کننده در مراسم روز جهانی کارگر در کامیاران به حبس محکوم شدند

شعبه چهارم دادگاه تجدیدنظر استان کردستان، شش شهروند کامیارانی را به دلیل شرکت در مراسم روز جهانی کارگر جمعا به ۳۰ ماه و شش روز حبس محکوم کرد. این فعالین پیشتر در مهرماه سال ۹۵ توسط شعبه یک دادگاه انقلاب سنندج مجموعا به ۴ سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شده بودند. ..

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شش شهروند کامیارانی توسط شعبه چهارم دادگاه تجدید نظر استان کردستان به ریاست مصطفی طیاری به حبس محکوم شدند.
بر اساس حکم صادره توسط این دادگاه، مهرداد صبوری و امید احمدی هر کدام به یک سال حبس تعزیری، آرام محمدی و شاهو صادقی هر کدام به سه ماه حبس تعزیری و دلنیا صبوری و روژین ابراهیمی نیز هر یک به ۳ روز حبس تعزیری محکوم شدند.
این دادگاه به غیر از احکام صادره در دادگاه بدوی علیه دلنیا صبوری و روژین ابراهیمی که از یک سال به ۳ روز کاهش داده، احکام صادره علیه ۴ نفر دیگر را عینا تائید کرده است.
این فعالین در تاریخ ۱۲ مهرماه ۹۵ توسط شعبه یک دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی سعیدی به اتهام “تبلیغ علیه نظام” مجموعا به ۴ سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شده بودند.
شهروندان مورد اشاره پیشتر در تاریخ ۳۰ اردیبهشت‌ماه ۹۵ به دلیل برگزاری و شرکت در مراسم روز جهانی کارگر توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از ۷ روز با قرار وثیقه و نا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بودند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا