حقوق بشر

۲۰ کارگر نیشکر هفت‌تپه به اداره اطلاعات احضار شدند

در حالی که برخی رسانه‌های دولتی روز یک‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷ به صورت هماهنگ درباره “پایان اعتراضات کارگران نیشکر هفت‌تپه و آغاز به کار دوباره آنان” نوشته‌اند، کانال تلگرامی “سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه” از احضار ۲۰ نفر از کارگران نیشکر هفت‌تپه به وزارت اطلاعات خبر می‌دهد…
دستگاه‌های امنیتی برنامه‌ای چند وجهی را برای پایان دادن به مبارزه کارگران اعتصابی دنبال می‌کنند. این برنامه با وزارت کار، استانداری خوزستان و سران تشکل‌های زرد و زرد حکومتی هماهنگ شده است. هدف آن است که از سوئی با مانورهائی به دقت محاسبه شده خواسته‌های اعتصاب تقلیل یابد و از دیگر سو، بصورت سیستماتیک و در سایهٔ جنگ روانی ـ تبلیغاتی همراه با سرکوب، فضای یاس در میان زحمتکشان حاکم گردد.

به گزارش هرانا ،در پی تداوم اعتصابات کارگری شرکت نیشکر هفت تپه امروز، دست‌کم ۱۱ کارگر معترض طی تماس تلفنی به اداره اطلاعات شهرستان شوش احضار شدند.
اسماعیل بخشی، از نمایندگان کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه، از روز یکشنبه ۲۷ آبان بازداشت شده و برخی گزارش‌ها حاکی از شکنجه این کارگر در زندان است.

کارگران نیشکر هفت‌تپه از ۱۴ آبان امسال در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی و واگذاری این مجتمع به بخش خصوصی دور تازه‌ای از اعتراضات را آغاز کردند. آنها خواستار خلع ید از مالک بخش خصوصی این شرکت شدند.

مقام‌های دولتی و مدیرعامل نیشکر هفت‌تپه که خبر متواری شدن او به دلیل تخلف مالی منتشر شده، بازگشت مالکیت شرکت به بخش دولتی را «غیرممکن» و «خلاف سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی» دانسته‌‌اند که بر خصوصی‌سازی تاکید دارد.

 به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا