گوناگون

گزارشی از اعتصاب کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه

در بیست و هشتمین روز اعتصاب، کارگران تجمع اعتراضی خود را به صورت آرام و تنها در محدوده شرکت برگزار کردند.

به گزارش روزنامه مستقل: در بیست و هشتمین روز از تجمع کارگران هفت تپه، کارگران یکشنبه ۱۱آذر ماه به منظور آنچه «نشان دادن حسن نیت کارگران به مسئولان» عنوان شده است، آنها تجمع اعتراضی خود را به صورت آرام و تنها در محدوده شرکت برگزار کردند.

یکی از کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه گفت: انتقال تجمع آرام کارگران به درون محدوده شرکت پس از آن صورت گرفت که روز گذشته با حضور برخی مسئولان مدیریت مجتمع تغییر کردند و در عین حال ما کارگران در فضایی محدود‌تر نسبت به روزهای گذشته، خواستار مطالبات صنفی و آزادی همکاران بازداشتی‌مان هستیم.

به گفته این کارگر، مسئولان روز گذشته در جمع اعتراضی کارگران هفت تپه حاضر شدند و پس از گوش دادن به خواسته‌های صنفی‌مان وعده عملی شدن مطالباتمان را دادند.

این کارگر درباره وضعیت کارگران بازداشتی هفت تپه نیز گفت: یکی دیگر از شروط ما کارگران برای خاتمه اعتراضات، آزادی بی‌قید و شرط همکاران بازداشتی‌مان است چراکه احتمال آزادی آنها هر روز کمرنگ‌تر می‌شود.

وی با بیان اینکه روز گذشته مسئولان حاضر و مدیریت جدید از تجمع‌کنندگان خواستند با شرایط جدید ایجاد شده به اجتماعات اعتراضی صنفی خود پایان دهند، افزود: کارگران معترض برخلاف اجتماع چندین ساعته روزهای گذشته در خیابان‌های شهر شوش، امروز تنها در مقابل ساختمان اداری مجتمع تجمع کرده و منتظر برنامه‌های عملی مدیریت هستند.
این کارگر افزود: چنانچه طبق وعده داده شده مشکلات مجتمع و سایر خواسته‌های صنفی‌ بایستی محقق شود تا دلیلی برای ادامه اعتراضات باقی نماند. در این صورت کارگران به فعالیت روزانه خود بازخواهند گشت.

سایت زیتون نیز در گزارشی از جمله نوشت ؛در حالی که برخی از منابع خبر از آغاز به کار مجدد شرکت نیشکر هفته تپه می‌دهند٬ سندیکای کارگران این شرکت تاکید دارد تا زمان آزادی اسماعیل بخشی و علی نجاتی اعتصاب را ادامه خواهند داد.علی نجاتی و اسماعیل بخشی از اعضای سندیکای کارگران این شرکت بودند که در طی جریان اعتراضات بازداشت شدند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا