گوناگون

خبری که ساعاتی پس از فیلتر لینک آن از سایت انصاف نیوزحذف شد

خبر «مشروب خواری در ایران از غرب بیشتر شده است» فیلتر شد…

تیتر یک امروز سایت انصاف نیوز با عنوان «مشروب خواری در ایران از غرب بیشتر شده است» به نقل از دکتر ابراهیم فیاض، ساعاتی پس از فیلتر لینک آن گزارش از سایت حذف شد.

این خبر که گزارش گفت‌وگو با ابراهیم فیاض، انسان شناس و استاد دانشگاه تهران، محمدتقی فاضل میبدی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و نعمت احمدی، حقوقدان، درباره‌ی یادداشت چندی پیش روزنامه‌ی کیهان بود، صبح امروز در بخش تیتر یک وبسایت خبری تحلیلی انصاف نیوز با تیتر «مشروب خواری در ایران از غرب بیشتر شده است» منتشر شد؛ اما ساعاتی بعد پس از فیلترینگ لینک این خبر از روی سایت حذف شد.

فیلتر آدرس این خبر درحالی بدون هیچ مکاتبه و تماسی از سوی کمیته‌ی فیلترینگ انجام شده است که خبرگزاری مهر در تاریخ ۲۲ آذرماه ۱۳۹۳ در خبری با تیتر «مصرف الکل ایران بیشتر از آمریکاست؟!» به بررسی آمار سازمان بهداشت جهانی از مصرف الکل در کشورهای مختلف پرداخته است که در آن ایران رتبه‌ی ۱۹‌ام را دارد و آمریکا رتبه‌ی ۱۰۴ را!

از سوی دیگر وبسایت فرارو در تاریخ ۳۰ تیرماه ۱۳۹۴ در گزارشی با تیتر «معاون وزیر بهداشت: مصرف سالانه ۴۲۰ میلیون لیتر الکل در کشور» به نقل از وزیر بهداشت خبر می‌دهد که سالانه ۴۲۰ میلیون لیتر الکل در کشور مصرف می‌شود.

تا لحظه‌ی انتشار خبر اطلاعی از علت این اتفاق دریافت نشده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا