گوناگون

تأخیر ۱۵ ماهه در پرداخت مطالبات پرستاران

دبیر کل خانه پرستار: حقوق ۲.۵ تا ۳ میلیون تومان برای پرستاران با توجه به ساعاتی که کار می‌کنند بسیار ناچیز است و با افزایش قیمت‌هایی که در کشور پیش آمده است، مشکلات جامعه پرستاری را چند برابر کرده است. از طرفی پرستاران در معرض بیشترین خطرها قرار دارند به طوری که اخبار ضرب و جرح پرستاران از سوی بیماران یا همراه بیماران را بیش از گذشته مشاهده می‌کنیم.

دبیر کل خانه پرستار درباره پرداخت معوقات پرستاران گفت مطالبات پرستاران ۱۵ ماه است که از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی پرداخت نشده است.

محمد شریفی‌مقدم درباره تأخیر در پرداخت مطالبات پرستاران به پانا گفت: اکنون در پرداخت‌های جامعه پرستاری مشکلاتی وجود دارد و مطالباتی که در قالب کارانه به پرستاران پرداخت می‌شود بیش از یک سال است که پرداخت نشده است.
دبیر کل خانه پرستار با بیان اینکه اوضاع فعلی اقتصاد و مشکلات اقتصادی فشار مضاعفی را بر جامعه پرستاری وارد کرده است، گفت: حقوق ۲.۵ تا ۳ میلیون تومان برای پرستاران با توجه به ساعاتی که کار می‌کنند بسیار ناچیز است و با افزایش قیمت‌هایی که در کشور پیش آمده است، مشکلات جامعه پرستاری را چند برابر کرده است. از طرفی پرستاران در معرض بیشترین خطرها قرار دارند به طوری که اخبار ضرب و جرح پرستاران از سوی بیماران یا همراه بیماران را بیش از گذشته مشاهده می‌کنیم.
وی با بیان اینکه پرستاران در صف اول نظام سلامت هستند، گفت: مشکلات پرستاری اعم از کمبود نیرو، افزایش ساعت کار و تأخیر در پرداخت مطالبات باعث شده است تا پرستاران به وضع موجود اعتراض داشته باشند و این عوامل به طور مستقیم بر کیفیت کار پرستاران تاثیرگذار است.
شریفی‌مقدم گفت: کار پرستاری در دنیا منحصر به فرد است اما در ایران بیشتر مشکلاتی که وجود دارد به دلیل کمبود نیروی انسانی است و اگر وضع ایران را با کشورهایی مثل گرجستان و ارمنستان مقایسه کنیم، می‌بینیم که اوضاع ایران در زمینه کادر پرستاری مطلوب نیست و وضع شرم‌آور است.
وی با بیان اینکه بیش از ۲۰ هزار پرستار منتظر گذراندن طرح خود هستند، گفت: طرح پرستاری اجباری است و اگر پرستاری آن را نگذراند، نمی‌تواند وارد بازار کار شود و تعداد زیادی پشت نوبت هستند و کمبود کادر پرستاری نسبت به یک سال گذشته وخیم‌تر شده است اما در این مدت پرستاران مشمول طرح محدود شده‌اند و در مقابل با حجمی از خروجی‌های پرستار بازنشسته روبه‌رو هستیم که این موضوع بر روی نیروهایی که مشغول هستند فشار وارد کرده است.
دبیرکل خانه پرستار گفت: پرستاری که دو تا سه شیفت کار می‌کند چیزی از او باقی نمی‌ماند و این موضوع به طور مستقیم بر کیفیت عملکردش تاثیر می‌گذارد.

مستقل

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا