گوناگون

برخی طلاب می ترسند لباس آخوندی به تن کنند

خبرگزاری ایسنا: در دهه‌های گذشته، اکثر قریب به اتفاق طلاب و روحانیون، با لباس روحانیت در جامعه حضور داشتند، به طوری که در بطن جامعه صرف مشاهده فردی که لباس روحانیت برتن داشت، مشخص می‌شد که او یک روحانی و تحصیل کرده حوزه علمیه است. اما امروزه تعداد قابل توجهی از طلاب هستند که ظاهر و پوشش آن‌ها نشان دهنده طلبه بودنشان نیست، در واقع پس از جویا شدن از نوع تحصیلات آن ها، به طلبه بودن این افراد پی می‌بریم.

متاسفانه در اثر قصور برخی افرادی که از قشر روحانیت و طلبه هستند، نوع نگرش عده‌ای از مردم به تمامی طلاب و روحانیون تغییر کرده است. گاهی همین تغییر نگرش‌ها از سوی برخی، جامعه را به سمتی سوق می‌دهد که برخی طلاب برای آنکه، نگرش خاصی نسبت به آنان صورت نگیرد، ترجیح می‌دهند لباس روحانیت نپوشند یا حداقل تنها در محافلی “ملبس” باشند که پوشیدن این لباس الزامی و متناسب با شأن لباس روحانیت است.

مسئول تلبس معاونت تهذیب حوزه علمیه قم در این رابطه گفت: هنگامی که نوع حکومت مربوط به روحانیت باشد، چه بسا که به محض بروز برخی مشکلات اقتصادی، سیاسی و … برخی از مردم روحانیون را در ایجاد چنین مشکلاتی مقصر بدانند و این گمان اشتباه از سوی برخی، فضای جامعه را به سمتی سوق می‌دهد که عده‌ای از روحانیون و طلاب، علاقه‌ای نسبت به تلبس نشان دهند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا