گوناگون

حزب دموکرات مسیحی آلمان جانشین مرکل را انتخاب کرد

رئیس تازه حزب اتحادیه دموکرات مسیحی، کرامپ کارن‌باوئر، پیشتر سر وزیر ایالت «زارلند» در جنوب غرب آلمان بود که دولتی ائتلافی متشکل از سه حزب را هدایت می کرد. وی به فردی توانمند در ایجاد یکپارچگی در حزب خودش و ائتلاف با احزاب دیگر معروف است.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، کرامپ کارن‌باوئر ۵۶ ساله مورد حمایت مرکل و نخبگان حزب است و در ریاست حزب این امکان را خواهد داشت که صدراعظم آلمان شود.
دموکرات مسیحی ها در انتخابات حزبی روز جمعه ۹۹۹ رای دادند که در دور دوم رای گیری ۵۱۷ رای به کرامپ کارن باوئر رسید و رقیبش «فریدریش مرتس» ۴۸۲ رای به دست آورد.
رئیس تازه حزب اتحادیه دموکرات مسیحی پیشتر سر وزیر ایالت «زارلند» در جنوب غرب آلمان بود که دولتی ائتلافی متشکل از سه حزب را هدایت می کرد. وی به فردی توانمند در ایجاد یکپارچگی در حزب خودش و ائتلاف با احزاب دیگر معروف است.
مرکل در ماه اکتبر اعلام کرد که تا پایان دوره اش در سال ۲۰۲۱ صدراعظم آلمان باقی خواهند ماند و پس از آن کناره گیری می کند.
مرکل روز جمعه آخرین سخنرانی خود را به عنوان رئیس حزب انجام داد. این سخنرانی آغازی بر خروج تدریجی وی از سیاست در آلمان و صحنه جهانی به شمار می آید.
اواز سال ۲۰۰۰ ریاست اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان را که یک حزب راست میانه است، برعهده داشت و از سال ۲۰۰۵ تاکنون صدراعظم این کشور بوده است.
مرکل ۶۴ساله در سخنرانی خود اظهار داشت: اکنون زمان آن است که فصل جدیدی باز شود. حضور در این جایگاه افتخاری برای من و مایه خرسندی بود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا