گوناگون

کارگران معترض کفن‌پوش به خیابان‌ آمدند

فیلم زیر: سخنان نماینده کارگران مقابل منزل و دفتر جزایری نماینده خامنه‌ای در اهواز…

کارگران گروه ملی فولاد اهواز در ادامه اعتراضات خود روز دوشنبه ۱۹ آذر با پوشیدن کفن در مقابل فرمانداری شهرستان اهواز تجمع کردند. کارگران از جمله شعار می‌دادند «استاندار و فرماندار، بی‌عرضه و بی‌خیال»

در ادامه تظاهرات امروز، کارگران فولاد اهواز اتوبان مقابل خانه جزایری محمدعلی موسوی‌ جزایری را مسدود کردند. کارگران در مسیر راهپیمایی به سوی خانه و دفتر جزایری بار دیگر خروش «هیهات هیهات هیهات مناالذله» سردادند.

سپس کریم سیاحی از نمایندگان کارگران طی سخنانی خشمگینانه در تجمع کارگران گروه ملی در مقابل خانه جزایری، وی را خطاب قرار داد و گفت: به الله قسم و به خدای احد و واحد قسم که جلویشان می‌ایستیم و خردشان می‌کنیم. با توام جناب جزایری مگر نگفتی کنار کارگران گروه ملی می‌ایستی پس چرا نمی‌آیی ؟

سگوت مرگبار اصولگرا و اصلاح‌طلب

محمد کیانوش راد نماینده سابق اهواز در مجلس شورای اسلامی در یادداشتی کوتاه نوشت: کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپه و کارگران فولاد خوزستان نزدیک به یک ماه است فریاد حق طلبی سر داده اند. اما اکثر شخصیت‌ها، گروه ها و احزاب سیاسی، اعم از اصولگرا و اصلاح طلب، سکوت را به احتیاط نزدیک تر تشخیص داده‌اند. کرختی و بیخیالی مسولان، باعث شده است که نزدیک به یک ماه هنوز تحصن و اعتراض و راهپیمایی ادامه داشته باشد و ابعاد تازه تری بیابد. هنوز یکی از رهبران اعتراضات آرام و برحق ِ کارگری، یعنی اسماعیل بخشی در بازداشت به سر می برد و به خواسته کارگران هم برای آزادی او وقعی نمی‌نهند. حق ِ کارگران در وسط کشمکش های جناح ِچپ و راست ، ابزار رد و علیه جناحی می شود. اصلاح طلبان از ترس احتمال طراحی شده‌ی اعتراضات توسط ِجناح تندروا بر علیه دولت؛ و اصول گرایان از ترس سوء استفاده اصلاح طلبان از اعتراضات، و مصادره آن به نفع خویش، هر دو‌ موضوع را تا حدی بهم پاس می دهند. مسولان دولت و صدا و سیما هم از معترضان فرانسه سخن می‌گویند، اما کارگران خوزستان و کارگرانی درسراسر کشور که ماه ها حقوق نگرفته اند را از یاد برده اند. باز هم برای چندین بار و هم صدا با مردم جنگ زده و آسیب دیده ی خوزستان می‌گوییم، تا دیر نشده خوزستان را دریابید.

 

فیلم؛ اهواز: خشم کارگران علیه مافیای حاکم را ببینید

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=qmWw4Hksm_g

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا