زحمتکشان

آغاز دور جدید اعتصابات کارگری در پتروشیمی فارابی

منابع خبری ایلنا در پتروشیمی فارابی از آغاز دور جدید اعتصابات کارگری در این شرکت از روز سه‌شنبه‌ی هفته گذشته خبر دادند. اعتراضات و اعتصابات  کارگران میهن ما درماه های اخیر، قدرت، آگاهی طبقاتی و ظرفیت ارتقا‌پذیری همبستگی بین طبقه کارگر و زحمتکشان را در شرایط بسیار دشوار کنونی به‌اثبات رساندند. تلفیق مبارزهٔ صنفی با مبارزهٔ سیاسی، این اعتصاب و اعتراض‌ها آغازگر مرحله‌ای جدید در جنبش کارگری و سندیکایی و همچنین در معادله‌ها و محاسبه‌های مرتبط با آرایش طبقاتی در صحنه سیاسی کشور تأثیر خود را خواهد گذاشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، دور چهارم اعتراض کارگران پتروشیمی فارابی از سه‌شنبه بیستم آذرماه از سر گرفته شد.

کارگران در اعتراض به عدم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و همچنین تأخیرهای طولانی در پرداخت معوقات مزدی، برای چهارمین بار در سال جاری دست از کار کشیدند و تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این کارگران می‌گویند: متأسفانه  اداره کار منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی پیگیر کار ما  نیست و  فقط در دو ماه گذشته یک‌بار در شرکت حضور پیدا کرده است در حالیکه ما تقاضای اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل در اسرع وقت با نظارت اداره کار منطقه ویژه و انتخاب نمایندگان کارگری طبق  قانون کار را داریم و خواستار  برگزاری  انتخابات جهت نظارت بر اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل هستیم.

این کارگران به ایلنا گفتند: ما همچنین خواهان افزایش مبلغ علی‌الحساب پرداختی تا اجرا نمودن طرح، هستیم.

کارگران معترض پتروشیمی فارابی همچنین خواستار پرداخت معوقات و مزایای اقلیمی از مرداد ٩٧ طبق صورت‌جلسه سازمان منطقه ویژه هستند.

اینان می‌گویند: مسئولین شرکت هنوز هیچ کاری برای ما نکرده‌اند و فقط وقت می‌خرند، به همین دلیل از روز سه‌شنبه هفته‌ی گذشته مجدداً اعتصابات خود را شروع کرده‌ایم.

یکی از این کارگران گفت: روز چهارشنبه، دکتر عبادی معاون فرمانداری ماهشهر جهت پیگیری موضوع وارد این شرکت شد و امروز صبح (شنبه ۲۴ آذرماه) نیز، حضرتی رئیس منابع انسانی و موسوی رئیس حراست هلدینگ تاپیکو، جلسه‌ای در این شرکت برگزار کردند، ولی خروجی آن طوری که به ما اعلام شد این است که باید صبر کنیم تا شرایط برای اجرای خواسته‌هایمان مهیا شود، بر همین اساس ما کماکان به اعتصاب خود ادامه خواهیم داد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا