بین‌المللی

هزاران مجارستانی علیه دولت تظاهرات کردند

هزاران نفر از مردم مجارستان در چهارمین روز متوالی علیه اقدام دولت این کشور به منظور تغییر قوانین کار تظاهرات کردند….
به گزارش ایرنا به نقل از آسوشیتدپرس، این تظاهرات یکشنبه شب در بوداپست پایتخت مجارستان و در دمای صفر درجه برگزار شد. معترضان که شمار آنها ۱۰ هزار نفر برآورد شده است مقابل محل ساختمان پارلمان تجمع کرده بودند و شعارهای ضددولتی سر دادند.
این تظاهرات تحت عنوان «کریسمس مبارک آقای نخست وزیر» برگزار و توسط احزاب چپگرا، تشکل های دانشجویی و مدنی سازماندهی شده بود. معترضان شعار می دادند: «بس است» و «حمله، حمله، حمله».
گروهی از معترضان پس از پایان تظاهرات شب گذشته در امتداد رود دانوب حرکت کرده و دستکم دو پل عظیم روی این رود را مسدود کردند. برخی از معترضان که شعارهایی درباره آزادی رسانه ها سر می داد، اعلام کردند که به سمت ساختمان تلویزیون حرکت می کنند.
به نوشته آسوشیتدپرس، پلیس از گاز اشک آور برای کنترل و متفرق کردن این گروه استفاده کرد.
اصلاحاتی که پارلمان روز چهارشنبه در قانون کار اعمال کرد، این اجازه را به کارفرما می دهد که از کارگرش بخواهد حداکثر تا چهارصد اضافه کاری داشته باشد. تا پیش از این سقف اضافه کاری ۲۵۰ ساعت بود. هدف از این تغییر، جبران کمبود نیروی کار است.
تظاهراتی که از چهارشنبه شب به این تغییرات آغاز شده به محلی برای ابراز نارضایتی از سایر سیاست های دولت «ویکتور اوربان» نخست وزیر مجارستان تبدیل شده است. اوربان تظاهرات معترضان را محکوم کرده و آن را به گروه های لیبرال که توسط «جورج سوروس» میلیاردر مجار-آمریکایی تامین مالی می شوند، نسبت داده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا