گوناگون

نخست وزیر بلژیک از مقام خود استعفا می دهد

نخست وزیر بلژیک در بحبوحه تشدید فشارهای سیاسی و تجزیه دولت ائتلافی حاکم، از مقام خود استعفا می دهد….

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «چارلز میشل» نخست وزیر بلژیک در واکنش به تشدید فشارها علیه دولت این کشور، روز سه شنبه از مقام خود استعفا می دهد.

گفتنی است که چارلز میشل به دنبال عدم حمایت بزرگترین حزبِ دولت ائتلافی بلژیک از «پیمان جهانی مهاجرت سازمان ملل در امور مهاجرت» و فروپاشی این دولت، استعفانامه خود را تقدیم می کند.

چارلز میشل روز سه شنبه خطاب به اعضای پارلمان بلژیک اعلام کرد که تصمیم خود را برای استعفاء گرفته است. و این که در دیدار با پادشاه بلژیک، «تصمیم خود را به اطلاع وی می رساند».

نخست وزیر مستعفی بلژیک همچنین گفت: «دریافتم که فرجام خواهی من پارلمان این کشور را متقاعد نکرد. باید به آن احترام بگذارم و این موقعیت را درنظر بگیرم. من تصمیمم را برای استعفاء گرفته ام».

گفتنی است که هفته گذشته، چارلز میشل پیمان جهانی سازمان ملل در مورد مهاجرت را- که به تجزیه دولت ائتلافی بلژیک انجامید- تصویب کرد.

این در حالی است که روز شنبه (۱۵ دسامبر/ ۲۴ آذر) مردم بلژیک در تظاهرات اعتراض آمیز علیه نخست وزیر این کشور، شعارهائی را علیه چارلز میشل سر دادند.

بنابر گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، تظاهرات در برخی نقاط در شهر «بروکسل» به درگیری با پلیس منتهی شد. تظاهرات کنندگان به هزینه بالای زندگی در بلژیک معترض بودند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا