گوناگون

پیوستن پلیس فرانسه به جنبش اعتراضی

سندیکای پلیس فرانسه وضعیت اضطراری اعلام کرد‌. پلیس فرانسه اعلام کرد در اعتراض به سیاست‌های ناعادلانه دولت امانوئل ماکرون در روز ۱۹ دسامبر تمامی کمیساریا‌ها و مراکز پلیس در سراسر این کشور تعطیل خواهند بود‌…

سندیکای پلیس آلیانس با اعلام وضعیت اضطراری نیرو‌های امنیتی و پلیس، از یک فرسایش روانی و تحلیل قوا در بین این نیرو‌ها خبر داد‌. این سندیکا به تلویزیون LCI فرانسه گفت، باید دولت یک برنامه فوری برای نیرو‌های پلیس داشته باشد در غیر این صورت این نیرو‌ها نمی‌توانند خطرات تروریستی را در جشن‌های پایان سال دفع کنند‌.
وزیر کشور فرانسه نیز که این روز‌ها به دلیل اعتراضات سراسری جنبش ضدسرمایه‌داری به شدت تحت فشار افکار عمومی است، فورا در پیامی توئیتری اعلام کرد: با نمایندگان پلیس ناسیونال جلسه برگزار می‌کند و قطعا پاسخ‌های ملموسی به نیرو‌های امنیتی کشورمان خواهیم داد‌.
سندیکای پلیس اعلام کرد دولت ۳۲ میلیون ساعت اضافه کاری نیرو‌های پلیس را پرداخت نکرده است‌. در این شرایط و در طول پنج هفته اعتراضات فعالان جنبش ضدسرمایه‌داری به سیاست‌های دولت فرانسه شنیده شده که پلیس این کشور درصدد پیوستن به این اعتراضات و دست کشیدن از سرکوب مردم است‌. در این سی و سه روز از به راه افتادن این جنبش و ناآرامی‌های شدید در فرانسه تاکنون هشت نفر کشته و بیش از۷۰۰۰ نفر زخمی و یا بازداشت شده‌اند‌. تعدادی از زخمی‌ها از میان نیرو‌های پلیس هستند‌.

جهان صنعت

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا