حقوق بشر

یازده تن از کارگران بازداشت‌شده شرکت فولاد اهواز با قرار کفالت آزاد شدند

۳۰ کارگر گروه ملی فولاد اهواز همچنان در زندان بازداشت هستند. شماری از کارگران نیشکر هفت‌تپه هم به مراجع قضایی و امنیتی احضار شدند. وکیل مدافع کارگران اعتراضات آنها را کاملا «صنفی و قانونی» خواند و گفت که پیگیر آزادی سایر کارگران است.

یازده نفر از کارگران بازداشت‌شده شرکت فولاد اهواز که طی روز‌های اخیر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند ساعاتی پیش با قرار کفالت آزاد شدند. پس از نیمه شب یکشنبه و طی چند روز پس از آن دست کم ۴۳ کارگران توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. در روزهای اخیر جمعی از کارگران در اعتراض به بازداشت همکاران خود در مقابل اداره اطلاعات اهواز دست به تجمع زده و خواستار آزادی فوری آنها شده بودند. از سوی دیگر پس از هفته‌ها اعتصاب کارگران شرکت فولاد اهواز، نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفته که با تامین ۴۰ هزار تن مواد اولیه، از امروز کارگران به محل کار خود باز می‌گردند.
به گزارش خبرگزاری هرانا، امروز چهارشنبه ۲۸ آذرماه ۹۷، یازده تن از کارگران معترض بازداشتی شرکت فولاد اهواز با قرار کفالت آزاد شدند.

هویت این افراد “سیدحبیب طباطبایی، جواد غلامی، محسن بلوطی، مهدی طهماسبی، کوروش اسماعیلی، علی امامی (اتمامی)، عبدالرضا دستی، سهراب نعامی، حسین عساکره، فریبرز شیخ رباط و سید علی جواد پور” احراز شده است.
به گفته منابع کارگری، سید حبیب طباطبایی شب گذشته و ده تن دیگر بعد از ظهر روز جاری آزاد شده‌اند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا