ورزشی

صعود نماینده ایران به فینال کشتی فرنگی باشگاه‌های جهان

تیم کشتی فرنگی ترکیه با همه ستارهای خود مقابل کشتی گیران ایران در جریان رقابت های جام باشگاه های جهان شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند.

در ادامه رقابت های پنجمین دوره کشتی فرنگی جام باشگاه های جهان ۲۰۱۸ که در سالن حسین رضازاده شهر ادبیل و در میان استقبال پرشور علاقمندان به کشتی برگزار شد، بیمه رازی و تیم ترکیه در سومین و آخرین دیدار گروهی خود برای تعیین یکی از فینالیست های این دوره از رقابت ها در دیدار حساس به مصاف هم رفتند که در پایان بیمه رازی با نتیجه۸ بر ۲ به پیروزی رسید و به فینال صعود کرد.

در کشتی نخست الدانیز عزیزلی آذربایجانی و دارنده مدال طلای جهان۲۰۱۸ که برای نماینده ایران کشتی می گرفت موفق شد مقتدرانه و با نتیجه ۸ بر صفر از سد اکرم اوزتورک نفر سوم جهان در سال ۲۰۱۸ گذشت.

در وزن ۶۰ کیلوگرم مهرداد مردانی دارنده مدال برنز بازی های آسیایی برابر هامت رستم نفر پانزدهم جهان در سال ۲۰۱۸ با نتیجه ۶ بر ۲ پیروز شد.

در وزن ۶۳ کیلوگرم سامان عبدولی دارنده مدال برنز آسیا برابر عبدالرحمان آلتان نفر پنجم جوانان جهان۲۰۱۵ با نتیجه ۳ بر یک پیروز شد تا سومین پیروزی از آن نماینده ایران شود.

در وزن ۶۷ کیلوگرم محمد الیاسی نفر پنجم جهان ۲۰۱۷ برابر آتاکان یوکسل دارنده مدال برنز جهان ۲۰۱۷ با نتیجه ۳ بر یک پیروز شد و انتقام شکست در رقابت های جهانی پاریس را گرفت.

الیاسی در دیدار رده بندی کشتی فرنگی قهرمانی جهان ۲۰۱۷ در پاریس مقابل این کشتی گیر ترک ۲ بر یک شکست خورده بود.

در وزن ۷۲ کیلوگرم برومند اصلان مقابل احمت ییلماز با نتیجه ۷ بر ۴ شکست خورد تا در پنجمین مبارزه دو تیم،ترکیه صاحب اولین پیروزی شود.

در وزن ۷۷ کیلوگرم پژمان پشتام برابر فاتح چنگیز دارنده مدال برنز جهان ۲۰۱۷ در حالیکه ۵ بر صفر عقب بود در تایم دوم با جسارت و جنگندگی مثال زدنی خود حریف عنوان دار خود را از نفس انداخت و در نهایت با نتیجه ۶ بر ۵ پیروز شد تا پنجمین پیروزی از آن ایران شود.عملکرد داور میدان بارها با اعتراض کادر فنی تیم ایران همراه بود تا جاییکه صدای سوت ممتد تماشاچیان به نشانه اعتراض را نیز به همراه داشت.

در وزن ۸۲ کیلوگرم سعید عبدولی دارنده مدال های طلای جهان و برنز المپیک مقابل برهان آکبوداک قهرمان زیر ۲۳ سال جهان ۲۰۱۷ در یک مبارزه حساب شده با نتیجه ۵ بر صفر پیروز شد تا با کسب ششمین پیروزی برای ایران،صعود نماینده ایران به فینال این رقابت ها را حتمی کند.

در وزن ۸۷ کیلوگرم رامین طاهری دارنده مدال طلای آسیا و نقره و برنز جوانان جهان برابر متهان باشار چهره شاخص کشتی جهان و دارنده مدال های طلای جهان در سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ دست به کار بزرگی زد و با نتیجه قاطع ۵ بر صفر به برتری رسید.

در وزن ۹۷ کیلوگرم مهدی علیاری دارنده مدال برنز جهان برابر چنک ایلدیم دارنده مدال های برنز جهان و المپیک با نتیجه ۳ بر یک پیروز شد.

اما مبارزه پایانی این دیدار میان سرگئی سیمونوف دارنده مدال طلای جهان و رضا کایالپ شاخص ترین چهره کشتی ترکیه و دارنده مدال های طلای جهان و نقره و برنز المپیک برگزار شد که این مبارزه در پایان با نتیجه۳ بر ۳ به سود کایالپ به پایان رسید.این نتیجه در حالی بدست آمد که سیمونوف ۳ بر صفر از کایالپ پیش بود.

به این ترتیب در پایان نماینده ایران با نتیجه قاطع ۸ بر ۲ تیم قدرتمند ترکیه را مقابل چشم هزاران تماشاگر ایرانی در اردبیل از پیش رو برداشت…
فشرده گزارش ایسنا

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا