گوناگون

نشریه فرانسوی؛ دروغ های شاخدار آقای ظریف

ما هیچگاه نگفتیم میخواهیم اسرائیل را نابود کنیم; ایران کشوری است همچون فرانسه. یک دموکراسی است..
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی در گفتگو با هفته نامه فرانسوی لوپوئن در پاسخ به پرسشی در مورد تهدید به نابودی کشور اسرائیل و موشک هایی که بر روی آن نوشته شده اسرائیل باید نابود شود پاسخ داد: ما چه موقع گفتیم که اسرائیل را نابود می کنیم؟ فقط یک نفر را پیدا کنید و به ما نشان دهید که این حرف را زده باشد. هیچ کس چنین حرفی نزده است.

به گزارش رادیو پیام اسرائیل، این سخنان ظریف در حالی بیان می‌شود که علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی بارها صحبت از نابودی اسرائیل کرده و بر روی همه موشک های دوربرد سپاه پاسداران شعار مرگ بر اسرائیل و اسرائیل باید نابود گردد نوشته شده است.

شعار و سیاست ضدیت با اسرائیل و یهود ستیزی از ماه های نخستین بعد از انقلاب ۵۷ توسط خمینی اعلام شد و این سیاست در طول چهار دهه گذشته همواره ادامه داشته است. این خمینی بود که برای نخستین بار بود که کشور اسرائیل را غده سرطانی در منطقه خاورمیانه نامید و خواهان نابودی آن گردید.

اما اکنون جمهوری اسلامی که با فشارهای روزافزون اقتصادی و سیاسی از طرف دولت پرزیدنت ترامپ رو به رو شده است قصد دارد سیاست های ۴۰ ساله خود را انکار کند.

ظریف در ادامه ایران ملازده را یک کشور دموکراتیک و دارای دموکراسی نامید و آن را با کشور فرانسه مقایسه کرد و گفت: ایران یک کشور دیکتاتوری نیست که فقط یک نفر به اسم آن حرف بزند. ایران کشوری است همچون فرانسه. یک دموکراسی است یا جریان های مختلفی که (می آیند) و عبور می کنند و نظرات مختلفی در باره مسایل دارند.

این اولین بار نیست که جواد ظریف دروغ می گوید. او پیشتر در مصاحبه با یک خبرنگار آمریکایی که از او پرسید در ایران زندانی سیاسی دارید و آیا خبرنگاران در زندان هستند یا نه؟ پاسخ داد: ما در ایران زندانی سیاسی نداریم و اصولاً کسی در ایران به خاطر بیان عقایدش و مخالفت با حکومت به زندان نمی رود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا