گوناگون

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام مُرد .

به گزارش ایلنا، هاشمی شاهرودی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام لحظاتی پیش مُرد.
وی که به دلیل بیماری در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری شده بود امشب مرد.

یکی از اعضای دفتر هاشمی شاهرودی در گفت‌وگو باایلنا این خبر را تایید کرد.

مقامی که «دستش به خون مردم» آغشته بود

در دوره ریاست هاشمی شاهرودی، بر دستگاه قضایی جمهوری اسلامی، ایران شاهد اجرای احکام اعدام، بازداشت‌های خودسرانه و شکنجه منتقدان، برخوردهای غیرقانونی با مطبوعات و روزنامه نگاران و مواردی از اعدام نوجوانان زیر ۱۸ سال بود که اعتراض های بسیاری را در ایران و نهادهای بین المللی مدافع حقوق بشر را به دنبال داشت.

از او در ابتدای کار ریاست قوه قضائیه نقل شده بود «ویرانه ای» را تحویل گرفته است اما فعالان مدنی می گویند در ده سال صدارت بر این قوه، تغییری ایجاد نکرد.

سال گذشته سفر او به آلمان و بستری شدن در بیمارستانی در شهر هانوفر خبرساز شد.

روزنامه آلمانی هانوفرشه آلگمانیه ۱۵ دی سال گذشته گزارش داد که دولت ایالت نیدرزاکسن که شهر هانوفر، محل بستری آیت الله شاهرودی در آن قرار دارد، و اشتفان وایل، نخست وزیر سوسیال دمکرات این ایالت، نامه‌ای اعتراض‌آمیز در مورد حضور هاشمی شاهرودی دریافت کردند.

در این نامه از شاهرودی به عنوان کسی که دستانش به به خون مردم ایران آغشته است و باید به اتهام «جنایت علیه بشریت» محاکمه شود، یاد شده بود.

در جریان بستری شدن هاشمی شاهرودی در هانوفر تجمع های اعتراضی نیز مقابل آن بیمارستان برگزار شد. سرانجام در حالیکه اعتراضها ادامه داشت این مقام عالی جمهوری اسلامی از آلمان به ایران بازگشت.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا