اخبار

حادثه مرگبار در دانشگاه آزاد

ظهر امروز اتوبوسی در محوطه سازمان مرکزی دانشگاه آزاد واژگون شد که بر اثر آن ۹ نفر کشته و ٣٠ نفر مصدوم شدند. …

به گزارش ایرنا، حوالی ظهر امروز سه‌شنبه ۴ دی ماه برابر ۲۵ دسامبر یک دستگاه اتوبوس شرکت واحد در مسیر منتهی به دانشگاه علوم تحقیقات دانشگاه آزاد در منطقه حصارک پونک دچار سانحه شد.
رئیس اورژانس تهران از واژگونی اتوبوس حامل دانشجویان در دانشگاه علوم و تحقیقات تهران خبر داد و گفت: متأسفانه در این حادثه ۹ نفر جان باختند و۳۰ نفر مجروح شدند.

دکتر پیمان صابریان در گفت و گو با ایسنا، در این باره اظهار کرد: حوالی ساعت ١٢امروز واژگونی یک دستگاه اتوبوس حامل دانشجویان در دانشگاه علوم و تحقیقات تهران واقع در سیمون بولیوار به سازمان اورژانس اعلام شد که در پی آن یک بالگرد اورژانس، ۱۵ دستگاه آمبولانس ، دو دستگاه اتوبوس، دو دستگاه موتورلانس به محل حادثه اعزام شدند.
رئیس مرکز اورژانس تهران گفت: متاسفانه در این حادثه ۹ نفر- ۲ دانشجوی دختر و ۷ دانشجویان پسر – جان باختند و ۳۰نفر مجروح شدند که پس از اقدامات اولیه توسط تکنسین‌های اورژانس به نزدیکترین مرکز درمانی انتقال یافتند.

سید جلال ملکی نیز در این باره گفت: در ساعت ۱۲ و ۲۲ امروز حادثه واژگونی یک دستگاه اتوبوس در انتهای سیمون بولیوار به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که در پی آن، ستاد فرماندهی آتش نشانان چهار ایستگاه را به محل حادثه که در یک مجتمع آموزشی قرار داشت اعزام کرد.
وی با اشاره به حضور عوامل آتش‌نشانی در محل سقوط اتوبوس که ۳۰ سرنشین داشت، ادامه داد: پس از حضور آتش‌نشانان تعدادی از آنان از داخل کابین خارج شده بودند و هم اکنون عملیات نجات این افراد ادامه دارد.
ملکی با بیان اینکه تعداد زیادی از سرنشینان این اتوبوس مصدوم شدند، گفت: عوامل امدادی در محل حضور داشته و تعداد قطعی مصدومان اعلام خواهد شد.
مصدومان پس از انجام اقدامات اولیه درمانی توسط تکنسین‌های اورژانس به بیمارستان‌های نیایش، عرفان، حضرت رسول، امام خمینی و شریعتی انتقال یافتند.

رئیس اورژانس تهران اعلام کرده است، در این حادثه هفت نفر کشته و ٣٠ نفر مصدوم شدند.

تصاویر منشتر شده از این سانحه نشان می دهد که اتوبوس واژگون شده جزو بی کیفیت ترین اتوبوس های ساخته شده در ایران است. در این سانحه، ستون های اتوبوس که اتاق بر روی آن واقع شده ، به طور کلی منهدم شده است. به عبارت بهتر، اتاق که باید حافظ مسافران در تصادفات باشد، به عامل مرگ آنها تبدیل شده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا