حقوق بشر

هجدهمین روز اعتصاب غذای روح‌الله مردانی، معلم زندانی در اوین

روح‌الله مردانی، معلم و دانشجوی محبوس در زندان اوین از تاریخ ۱۶ آذرماه در اعتراض به وضعیت نامناسب زندان و عدم رسیدگی پزشکی در این زندان دست به اعتصاب غذا زده بود، با کاهش فشار خون مواجه شده و از روز شنبه هفته جاری خون دفع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، امروز سه‌شنبه ۴ دی‌ماه ۹۷، روح‌الله مردانی، معلم و دانشجوی دانشگاه تهران محبوس در زندان اوین در هجدهمین روز اعتصاب غذای خود در وضعیت نامناسب سلامتی به‌سر می‌برد.

یک منبع نزدیک به آقای مردانی به گزارشگر هرانا گفت: “روح‌الله مردانی در هجدهمین روز اعتصاب غذای خود در وضعیت نامناسبی به سر می‌برد. فشار خون او به ۸ روی ۹ کاهش یافته و خون دفع می‌کند”.
این منبع افزود:”با این وجود هنوز مسئولین نسبت به خواسته‌های او بی‌توجه هستند و وضعیت آقای مردانی روز‌به‌روز بدتر می‌شود”.

روح‌الله مردانی، معلم و دانشجوی محبوس در زندان اوین در اعتراض به وضعیت نامناسب زندان و عدم رسیدگی پزشکی در این زندان از روز جمعه ۱۶ آذرماه ۹۷، دست به اعتصاب غذا زده است.

در مهرماه سال جاری حکم محکومیت روح‌الله مردانی، به ۲ سال حبس تعزیری تقلیل یافت.

این معلم دربند پیش‌تر به اتهام “اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت داخلی” به ۵ سال حبس و به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی” به تحمل یک سال حبس و دو سال محرومیت از حقوق اجتماعی از جمله ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده بود.

آقای مردانی، پیشتر نیز از تاریخ ۴ اردیبهشت‌ماه در اعتراض به بازداشت و بلاتکلیفی خود در زندان اوین دست به اعتصاب غذا زد و در تاریخ ۳۱ اردیبهشت پس از ۲۷ روز با وعده‌ی مسئولان قضایی مبنی بر تسریع در روند رسیدگی به پرونده‌اش به اعتصاب غذای خود پایان داده بود.

لازم به ذکر است که روح‌الله مردانی در تاریخ ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ به دلیل حضور در اعتراضات سراسری موسوم به “اعتراضات دی‌ماه” بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا