بین‌المللی

حمله هوایی اسراییل به سوریه نقض قطعنامه های شورای امنیت

 وزارت امور خارجه روسیه روز چهارشنبه در بیانیه ای حمله هوایی رژیم صهیونیستی به سوریه را نقض قطعنامه های شورای امنیت ازجمله قطعنامه ۱۷۰۱ خواند 

به گزارش ایرنا، در بیانیه وزارت امور خارجه روسیه آمده است: شب گذشته شش فروند هواپیمای نظامی اف-۱۶ اسراییل از حریم هوایی لبنان به حومه دمشق حمله کردند که بر اثر آن خساراتی به طرف سوری وارد شد و سه سرباز این کشور مجروح شدند.
در بیانیه آمده است: جالب توجه است از ۱۶ موشک پرتاب شده توسط هواپیماهای اسراییلی ۱۴ موشک را پدافند هوایی سوریه منهدم کرد.
وزارت خارجه روسیه خاطرنشان کرده است که هواپیماهای اسراییلی یک بار دیگر حمله هوایی خود را تحت پوشش هواپیماهای مسافربری که قصد فرود در فرودگاههای دمشق و بیروت داشتند، انجام دادند.
در بیانیه گفته شده است: حمله هوایی اسراییل به سوریه و اینکه این حمله چگونه انجام گرفت، به شدت نگرانی ما را برانگیخت.
وزارت خارجه روسیه خاطرنشان کرده است: این اقدام نقض حق حاکمیت سوریه و مفاد قطعنامه های شورای امنیت ازجمله قطعنامه ۱۷۰۱ بود.

یورو نیوز هم در گزارشی نوشت، مقامات سوریه می گویند هواپیماهای اسرائیلی سه‌شنبه شب با عبور از حریم هوایی لبنان، پایگاههایی را در اطراف دمشق پایتخت سوریه بمباران کردند. به گفته خبرگزاری دولتی سوریه این حملات باعث زخمی شدن ۳ سرباز شده است

مقامات ارتش سوریه گفتند که اسرائیل یک انبار تسلیحات را در اطراف دمشق مورد حمله قرار داده است. ایگور کوناشنکوف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: اسراییل حملات هوایی علیه سوریه را در زمانی صورت داد که دو هواپیمای غیر نظامی در حال نشستن در فرودگاه های بیروت و دمشق بودند.
وی گفت: برای جلوگیری از این فاجعه، امکانات لازم در اختیار ارتش سوریه قرار داشت تا با استفاده از دفاع هوایی و ابزار جنگ الکترونیک، هواپیماهای مسافربری را از منطقه خطرناک دور کنند و آنها را در فرودگاه دیگری به زمین بنشانند.
سخنگوی وزارت دفاع روسیه خاطرنشان کرد: شش جنگنده اف.۱۶ اسرائیل با حمله خود در واقع تهدیدی مستقیم برای دو هواپیمای مسافربری ایجاد کردند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا