گوناگون

شلیک گاز اشک‌آور به تجمع معلمان اصفهان

امروز پنجشنبه۶ دی ۹۷ ماموران و نیروهای حکومتی شامل مرد و زن، به منظور ممانعت از تجمع معلمان و فرهنگیان در اصفهان، به تجمع کنندگان با اسپری فلفل و گاز اشک‌آور حمله کردند. نیروهای گارد ضدشورش چادر یکی از خانم های معلم را بجرم اینکه موبایل داشت، از سرش کشیدند تا بتوانند موبایل او را بگیرند. اما سایر معلمان و مردم حاضر در صحنه به کمک وی رفته و آن خانم را فراری دادند…

ما جز جامعه‌ای هستیم که ۹۰ درصد مردم در آن زیر خط فقر هستند

پیش از حمله وحشیانه ماموران امنیتی به تجمع اعتراضی معلمان در اصفهان، یکی از فرهنگیان معترض در پاسخ به خبرنگار صدا و سیما گفت: «شما طوری صحبت می‌کنید انگار در این جامعه زندگی نمی‌کنید. می‌گویی در مورد وضعیت مالی‌مان صحبت کنیم. مگه خودتون نمی‌بینید. مگه شما تو پاریس هستید؟!! ما جز جامعه‌ای هستیم که ۹۰ درصد مردم در آن زیر خط فقر هستند. حالا من تازه بیام بگم ما از لحاظ مالی چه‌جوری هستیم. برنامه‌ی شما نمایشی است می‌خواهید بگویید ماموریت انجام دادید».

بنا به گزارش سایت جوانه ها، به دنبال تجمع اعتراضی معلمان و فرهنگیان در اصفهان نیروهای گارد ویژه وارد شده و اقدام به ضرب و شتم تجمع کنندگان کردند.
روز پنجشنبه۶ دی ۹۷ ماموران و نیروهای حکومتی شامل مرد و زن، به منظور ممانعت از تجمع معلمان و فرهنگیان در اصفهان، به تجمع کنندگان با اسپری فلفل و گاز اشک‌آور حمله کردند.
نیروهای گارد ضدشورش چادر یکی از خانم های معلم را بجرم اینکه موبایل داشت، از سرش کشیدند تا بتوانند موبایل او را بگیرند. اما سایر معلمان و مردم حاضر در صحنه به کمک وی رفته و آن خانم را فراری دادند.
ماموران حکومتی موبایل افراد را می گرفتند و مانع از فیلم گرفتن از صحنه اعتراضات می‌کردند و به هر کس که گوشی اش را بیرون می آورد به او حمله می کردند.
نیروهای گارد ویژه به زنان معلم می‌گفتند اینجا نایستید وگرنه مجبور می‌شویم گاز اشک آور بزنیم.
شایان ذکر است که از ابتدای صبح امروز پنجشنبه براساس فراخوان قبلی، معلمان و فرهنگیان شاغل و بازنشسته در ارومیه و اصفهان اقدام به برگزار تجمعات اعتراضی در مقابل اداره آموزش و پرورش کردند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا