بین‌المللی

رشد نژادپرستی در آلمان

گرایش‌های نژادپرستانه در آلمان از سال ٢٠١۵ به این سو در پی ورود بیش از یک میلیون پناهجو به این کشور بار دیگر تشدید شده است. به تازگی رئیس اتحادیه کارفرمایان آلمان اعلام کرد که از این یک میلیون نفر، ۴٠٠ هزار تن جذب بازار کار شده اند. منابع دیگر می گویند که صدها هزار تن از پناهجویان نیز یا به کشورهای خود بازگشته‌اند، یا مسترد شده‌اند و یا آلمان را به قصد کشورهای دیگر ترک کرده‌اند. ایرانیان نیز با این که در مقایسه با سایر اقلیت‌های خارجی دیگر در آلمان از موقعیت نسبتاً خوب و احترام نسبی برخوردارند، از این خشونت ها مصون نمانده اند، زیرا نژادپرستان هر که را غیرآلمانی به نظر برسد، مورد آزار و حمله قرار می‌دهند….

حمله نژادپرستان به ٢ ایرانی در برلین

چهارشنبه شب ۵ دی/ ٢۶ دسامبر، ۵ نژادپرست آلمانی در یک ایستگاه اتوبوس برلین به دو ایرانی ٢٨ ساله و ٣١ ساله حمله بردند و ضمن توهین و تحقیر، آن‌ها را کتک زدند. پلیس برلین تأیید کرد که این حمله با انگیزه‌های نژادپرستانه صورت گرفته است. در این مورد پرونده‌ای تشکیل شده و پلیس در تلاش شناسائی مهاجمان است.

یکی از ایرانیان در این حمله از زانو آسیب دید و در بیمارستان تحت درمان قرار گرفت. همراه ٣١ ساله او در این ماجرا آسیب بدنی ندید اما دستخوش شوک شده است.

به گزارش رادیو فرانسه به نقل از “اشپیگل آنلاین”، مهاجمان هنگام حمله به ٢جوان ایرانی شعار «آلمانی فقط برای آلمانی‌ها» را تکرار می کردند و انگشت میانی دست خود را که توهین بزرگی محسوب می‌شود به آن‌ها نشان می‌دادند. دو ایرانی، شوک‌زده بودند و نمی‌توانستند از خود دفاع کنند.

رشد نژادپرستی در آلمان
گرایش‌های نژادپرستانه در آلمان از سال ٢٠١۵ به این سو در پی ورود بیش از یک میلیون پناهجو به این کشور بار دیگر تشدید شده است. به تازگی رئیس اتحادیه کارفرمایان آلمان اعلام کرد که از این یک میلیون نفر، ۴٠٠ هزار تن جذب بازار کار شده اند. منابع دیگر می گویند که صدها هزار تن از پناهجویان نیز یا به کشورهای خود بازگشته‌اند، یا مسترد شده‌اند و یا آلمان را به قصد کشورهای دیگر ترک کرده‌اند.

با این همه احزاب و گروه های راستگرای آلمان، از جمله حزب “آلترناتیو برای آلمان” و جنبش راستگرای افراطی “پگیدا”، از تبلیغ علیه پناهجویان دست برنمی‌دارند. همین تبلیغات است که نژادپرستان خشونت طلب و تندرو را علیه خارجیان تحریک می‌کند.

بیگانه‌ستیزی در شرق آلمان
خشونت به ویژه در شرق آلمان علیه خارجیان و خارجی‌تباران اوج گرفته است. ایرانیان نیز با این که در مقایسه با سایر اقلیت‌های خارجی دیگر در آلمان از موقعیت نسبتاً خوب و احترام نسبی برخوردارند، از این خشونت ها مصون نمانده اند، زیرا نژادپرستان هر که را غیرآلمانی به نظر برسد، مورد آزار و حمله قرار می‌دهند.
در ماه اکتبر امسال، ٢ رستوران متعلق به ایرانی‌ها و یهودیان در شهر “کمنیتس” آلمان مورد حمله راستگرایان قرار گرفت.

ایجاد فضای ترس و تردید به گفته مدیران اقتصاد آلمان سبب شده است که متخصصان کمتری حاضر به استفاده از ویزای کار برای اشتغال در آلمان شوند و بسیاری از خارجیان نیز این کشور را ترک کنند.
مدیران صنایع آلمان بارها هشدار داده‌اند که تشدید عملیات راستگرایان نه تنها سبب انصراف متخصصان از کار در آلمان می‌شود، بلکه سرمایه‌گذاران خارجی را نیز از انگیزه فعالیت در آلمان تهی می‌کند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا