جوانان

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه علوم و تحقیقات

به دنبال واژگونی اتوبوس دانشگاه علوم و تحقیقات، دانشجویان این دانشگاه خواهان استعفای مسئولین این دانشگاه از جمله علی اکبر ولایتی رئیس هیات مدیره و محاکمه ی آن ها شده اند …

به گزارش خبرنگار ایلنا، جمعی از دانشجویان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد از دقایقی پیش مقابل در ورودی این واحد در اعتراض به سانحه واژگونی اتوبوس تجمع کردند.

دانشجویان با سر دادن شعارهایی از جمله ، “مسئول بی‌لیاقت استعفاء استعفاء” و “مسئول بی‌کفایت کجایی کجایی؟” خواستار پاسخگویی و حضور مسئولان در این میان دانشجویان هستند.

دانشجویان همچنان با خواندن سرود یار “دبستانی من” همچنان به تجمع خود ادامه می‌دهند.

یکی از دانشجویان معترض در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: دانشجویان دانشگاه آزاد برای عزاداری و درخواست برای پاسخگویی مسئولان دانشگاه دور هم جمع شده‌اند. ما همچنین خواستار استعفای مسئولانی هستیم که باعث مرگ تعدادی از دانشجویان شدند.

وی ادامه داد: ما کلاس‎هایمان را تعطیل و در اینجا تجمع کرده‌ایم و منتظریم مسئولان بیایند و رابطه با این حادثه به ما پاسخ بدهند. این تجمع به هیچ وجه سیاسی نیست و فقط دانشجویان درخواست پاسخگویی دارند.

به گزارش بهار نیوز، دانشجویان با سر دادن شعار” ولایتی، ولایتی استعفاء” خواستار برکناری مسوولان دانشگاه آزاد شدند. در این تجمع مادر یکی از دانشجویان قربانی حادثه سخنرانی کرد.

در حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه واحد علوم تحقیقات در محوطه این دانشگاه، تعداد ۸ دانشجو، پدر یکی از آنها و راننده اتوبوس جان خود را از دست دادند و ۲۶ دانشجوی دیگر نیز مصدوم شدند.

مادر نیلوفر رادمهر یکی از دانشجویان درگذشته در اثر سانحه واژگونی اتوبوس حامل دانشجویان علوم و تحقیقات، باحضور در جمع دانشجویان تجمع کننده حاضر شده بود، گفت: من مادر نیلوفر رادمهر هستم که در این حادثه دخترم از دستم رفت. مسئولان دانشگاه باید به من پاسخگو باشند و من تا پاسخ نگیرم از اینجا نمی روم و تا حق دخترم را نگیرم آرام نمی شوم. او از دانشجویان خواست که از او حمایت کنند.
وی در ادامه تصریح کرد: دانشجویان ما که وارد دانشگاه می شوند بیمه می شوند، ما هزینه بیمه فرزندانمان را می دهیم، پس چرا باید اتوبوسی در دانشگاه باشد که هفت سال است بیمه نشده است. او گفت چرا وقتی یک اتوبوس در راه کربلا واژگون می شود، قربانیانش را شهید می خوانند و فرزندان ما را نه؟ اینها “شهدای علم” هستند و مسئولان دانشگاه باید پاسخگوی ما مادران داغ دیده باشند.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=8&v=R3JznM8fmns

مصاحبه ی دردناک شاهین صمدپور با مادر و پدر داغدیده دو دانشجویان

https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=Kmg0r5JjJcg

در ادامه این تجمع دانشجویان معترض خواستار برخورد با مسئولان خاطی شدند و خواسته‌های خود را در قالب بیانه‌ای ۹ بندی مطرح کردند.

بندهای این بیانیه عبارتند از:
۱-درخواست استعفا و عذرخواهی سرپرست واحد علوم و تحقیقات و رئیس دانشگاه آزاد
۲-عذرخواهی رسمی در تریبون رسمی توسط سرپرست واحد و رئیس دانشگاه
۳-ساخت یادبود برای عزیزان از دست رفته
۴-استقرار همیشگی اورژانس در محل دانشگاه
۵-نوسازی ناوگان اتوبوسرانی و تعیین سرعت مجاز و نصب برگه معاینه فنی در اتوبوس و بررسی آن در بازه های زمانی کوتاه و استخدام راننده های با صلاحیت
۶-ساخت حفاظ برای جلوگیری از ریزش کوه و نصب گاردریل در طول مسیر
۷-رایگان شدن یا حداقل کم شدن هزینه آژانس ها تا هنگامی که نوسازی ناوگان و حفاظت مسیرها تامین شود
۸-نظارت بهداشتی مداوم بر بوفه ها و راه اندازی بوفه سر پوشیده ابن سینا
۹-تعویق امتحانات به دلیل مناسب نبودن اوضاع روحی دانشجویان

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا